Ο ΣΕΠΕ Ικαρίας – Φούρνων καλεί εκπαιδευτικούς και γονείς να δημιουργήσουν βίντεο, με αφορμή το άνοιγμα των σχολείων

Ο ΣΕΠΕ Ικαρίας – Φούρνων καλεί:

–          Μαθητές και γονείς νηπιαγωγείων, δημοτικών σχολείων, γυμνασίων και λυκείων Ικαρίας και Φούρνων

–          Εκπαιδευτικούς που εργάζονται ή που εργάζονταν σε σχολεία της Ικαρίας ή των Φούρνων

να συνδημιουργήσουν με τον σύλλογο ένα βίντεο που θα αποτυπώνει τα προβλήματα που συναντούν στην προσπάθειά τους να φτάσουν μέχρι την πόρτα του σχολείου οι μαθητές, αλλά και οι εκπαιδευτικοί (ακόμα περισσότερο οι εκπαιδευτικοί ειδικοτήτων που δεν πηγαίνουν μόνο σε ένα σχολείο), ενόψει της επαναλειτουργίας των σχολικών μονάδων.

Οι εκπαιδευτικοί ζητούν μέχρι το τέλος Δεκεμβρίου 2020, να αποσταλεί ή να παραδοθεί στα μέλη του Διοικητικού Συμβουλίου ζωγραφιά, φωτογραφία, κείμενο σε γραπτό ή ποιητικό λόγο, αφήγηση, τραγούδι και άλλα υλικά, ώστε να συμπεριληφθούν στο βίντεο που θα δημιουργηθεί. Δεν υπάρχει όριο στην αποστολή έργων. Το κάθε έργο πρέπει να φέρει όνομα ή τίτλο. Κάθε έργο θα συνοδεύεται από δήλωση συμμετοχής.

Δήλωση συμμετοχής γονέα ή εκπαιδευτικού που στέλνει δικό του έργο

Visits: 106