Σήμερα θα απαντηθεί το ερώτημα που έχουν κάποιοι μαθητές ” Πως να διαβάσεις, όταν βαριέσαι πολύ?”.

“Πως να διαβάσεις, όταν βαριέσαι πολύ! Ας είμαστε ειλικρινείς. Αυτή την ώρα, ίσως έχεις κάποια σοβαρή εργασία για το σχολείο ή τη σχολή σου και δεν θα έπρεπε να βλέπεις εμένα, το να διαβάσεις όμως, είναι το τελευταίο πράγμα που θα ήθελες να κάνεις. Στην πραγματικότητα αυτό συμβαίνει σε όλους μας, τουλάχιστον μια φορά την εβδομάδα ή στις 10 μέρες. Σήμερα θα σου δώσω μερικές ιδέες για να αντιμετωπίσεις την απραξία και να δραστηριοποιηθείς έστω και λίγο παραπάνω. “δηλώνει η κ. Τριανταφυλλιά Γαροφαλάκη και έχει απόλυτο δίκιο. Μερικές φορές δεν έχουμε όρεξη για διάβασμα γιατί δε μας αρέσει κάποιο μάθημα ή έχουμε κουραστεί αρκετά από τα καθήκοντα μας ! Η Τριανταφυλλιά Γαροφαλάκη όμως μας προσφέρει ένα βίντεο στο κανάλι της στο YouTube με τρόπους αντιμετώπισης.

Καλό θα ήταν να παρακολουθήσετε το βίντεο κάνοντας κλικ εδώ!

Visits: 136