Εν αρχή είναι ην… η τηλεκπαίδευση!

Παράξενα συναισθήματα και σήμερα!

Εγώ μέσα στην άδεια αίθουσα με φυσική παρουσία, μόνος, παρέα με τα αδειανά θρανία, και ταυτόχρονα να προσπαθώ να κρατήσω τη σύνδεση "ζωντανή" μέσα στην ψηφιακή πλατφόρμα. Όσοι μαθητές κατάφεραν να συνδεθούν, δυσκολεύτηκαν να με ακούσουν. Η συνηθισμένη και αξέχαστη φράση από περασμένες εποχές που κάναμε καθημερινά τηλεκπαίδευση "κύριε δε σας ακούω!!!!!" δυστυχώς ακούστηκε πολλές φορές και σήμερα!

Όμως κρατήσαμε όλοι την ψυχραιμία μας και υπομονετικά προσπαθήσαμε να συμμετέχουμε όσο μπορούσαμε. Ανταλλάξαμε "φατσούλες", γράψαμε στο chat, χασμουρηθήκαμε όταν βαρεθήκαμε και "παίξαμε" λίγο στη Γλώσσα ώστε να έχουμε μια πρώτη επαφή, που λένε και οι ειδικοί.

Αύριο ξημερώνει - ελπίζουμε και ευχόμαστε - η τελευταία μέρα της τηλεκπαίδευσης. Καιρός να γεμίσει το σχολείο πάλι με χαρούμενες φωνούλες και υπέροχα χαμόγελα!

Καλή σχολική χρονιά!

Η φετινή σχολική χρονιά έχει κάτι διαφορετικό...

Άργησε να αρχίσει! Δυστυχώς για άσχημο λόγο. Οι καταστροφές από την κακοκαιρία Daniel είναι ανυπολόγιστες, υλικές αλλά και ψυχικές.

Όμως, είμαστε εδώ για να σας υποδεχθούμε όλους ξανά στο αγαπημένο σας σχολείο!

Καλή αρχή λοιπόν, όποτε κι αν γίνει!