Χωρίς κατηγορία

Σαββατογεννημενες 📺

Γεια σας παιδιά, σε αυτό το άρθρο θα σας  μιλήσω για μία σειρά που λέγεται "Σαββατογεννημενες "!!! Είναι μια πασίγνωστη σειρά και λογικά θα την ξέρετε οι περισσότεροι!!!

Ο Σάββας (Σάκης Μπουλάς) αφού μαθαίνει ότι κέρδισε 7,5 εκατομμύρια ευρώ στο τζόκερ  τρακάρει με το αυτοκίνητο και παθαίνει αμνησία. Όμως οι τρεις πρώην γυναίκες του, η Σούλα (Ράνια Σχίζα), η Μπία (Ελένη Ράντου) και η Καίτη (Κατιάνα Μπαλανικα) αποφάσισαν να το εκμεταλλευτούν. Έτσι αυτές ψάχνανε για το που μπορεί ο Σάββας να έχει βάλει το δελτίο ώστε να πάρουν τα λεφτά. Το δελτίο όμως δεν υπήρχε πουθενά ενώ προσπαθούσαν να κάνουν τον Σάββα να θυμηθεί που το είχε βάλει. Από την άλλη οι ζωές των τριών γυναικών ήταν κάπως έτσι: Η Σούλα δούλευε σε ένα μαγαζί με εμπορικά είδη. Ο υπάλληλος της Ο Χοσέ (Γιώργος Καπουτζιδης) δεν ηξερε πολύ καλά Ελληνικά διότι είναι από την Ουρουγουάη. Βέβαια μπορεί κανείς να πει πως για την Σούλα ο Χοσέ ήταν σκέτος μπελάς. Η Καίτη από την άλλη δούλευε σε σχολείο και συγκεκριμένα σε Λύκειο.  Ένας από τους μαθητές της ο Ασημάκης Λαζάρου (Αργύρης Αγγέλου) την είχε ερωτευτεί αλλά η Καιτη δεν ήθελε ούτε καν να τον βλέπει. Και τέλος η Μπία ήταν ηθοποιός και εκείνο το διάστημα γύριζε μια σειρά την λεγόμενη Πυρκαγιά.  Αυτή είχε ερωτευτεί το σκηνοθέτη της τον Γιώργο Πέτρου και αυτός αντίστοιχα την Μπία. Επίσης μια πολύ καλή της φίλη ήταν  η Σίσσυ (Βασιλική Ανδρίτσου) η οποία ήταν μακιγιέζ στην Πυρκαγιά. Και προφανώς δεν γίνετε να μην υπάρχει και η χαζή της παρέας όπου ήταν η Τάμυ (Μαρία Ανδρούτσου) η οποία είναι ηθοποιός αλλά και βουλευτής. Τέλος πάντων κάποια στιγμή ο Σάββας άρχιζε να  ξαναερχόταν στην πραγματικότητα. Δηλαδή θυμόταν καλύτερα και είχε καταλάβει ότι οι τρις πρώην του του λέγανε τόσο καιρό ψέματα. Προσπαθούσε λοιπόν  να τις κάνει να μιλήσουν και να του πουν τι θέλουν από αυτόν. Αυτές όμως εξακολουθούν να μην του λένε. Μια μέρα όμως που ο Σάββας είχε πάει στο νοσοκομείο λόγω της κατάστασης του είρθε η μητέρα της Καίτης  όπου είναι καλόγρια και ο Σάββας ήθελε να παίξει μαζί τους. Δηλαδή να αρχίσει να λέει ψέματα στη μητέρα της Καίτης όπως κάνανε και   αυτές στον Σάββα. Όμως η Καίτη δεν ήθελε να μπλέξει σε τίποτα την μητέρα της και του είπαν πως όταν φύγει θα του πουν όλη την αλήθεια. Και αυτό έγινε. Ο Σάββας τα έμαθε όλα. Το δελτίο όμως εξακολουθούσε να μην είναι πουθενά. Η ιστορία λοιπόν τελειώνει με την Μπία και το Γιώργο να παντρεύονται αφού η Μπία στη  Πυρκαγιά πέθανε και έφυγε. Η Μπία όμως ζήτησε από τον  Γιώργο να πάει στην εκκλησία και να την συνοδεύσει ο Σάββας. Την ώρα λοιπόν που ο Σάββας με την Μπία προχωραγαν προς την εκκλησία ο Σάββας θυμήθηκε κάτι που του είχε πει ο σεναριογραφος της σειράς. Του είχε πει για την Κερατέα. Έτσι θυμήθηκε ότι το δελτίο ήταν εκεί στην Κερατέα μέσα σε ένα σακάκι του. Έτσι ο γάμος ακυρώθηκε διότι η προθεσμία για το τζοκερ έληγε εκείνη την μέρα. Οπότε φύγανε και πήγανε στο σπιτι του Σάββα στη  Κερατέα και πήραν το δελτίο αλλά και τα λεφτά. Εκείνη την στιγμή όμως τους παίρνει τηλέφωνο η Καιτη που δεν είχε πάει μαζί τους και τους είπε ότι είναι στο νοσοκομείο διότι πάτησε τον Ασημακη ένα αυτοκίνητο προσπαθώντας να σώσει την Καιτη μιας και το αυτοκίνητο ερχόταν καταπάνω της. Ευτυχώς ο Ασημακης δεν πέθανε και μετά από πέντε μήνες κάνανε ένα τραπέζι αφού κάποιοι είχαν παντρευτεί αλλά είχαν και παιδιά. Τα λεφτά τους τα είχαν κλέψει όταν είχαν πάει στο νοσοκομείο όμως μια μέρα που η Τάμυ μαζί με τους κλέφτες είχαν μπει στο ίδιο ταξί μπέρδεψαν τους σάκους και αντί η Ταμυ να πάρει τον σάκο με τα ρούχα της πήρε τον σάκο με τα λεφτά.

Ελπίζω  να σας άρεσε αυτό το άρθρο!!!