Οι εποχές του χρόνου: φθινόπωρο.

Εδώ καταγράφουμε τις δραστηριότητες των ανθρώπων που ζουν στον τόπο μας κατά τη διάρκεια του φθινοπώρου.

17 Replies to “Οι εποχές του χρόνου: φθινόπωρο.”

1. Το φθινόπωρο μαζεύουμε πολύχρωμα φύλλα και γιορτάζουμε τις Απόκριες.

2. Το Φθινόπωρο αρχίζουν τα σχολεία, πέφτουν τα φύλλα από τα δέντρα και γιορτάζουμε το Halloween.

3. Το φθινόπωρο αρχίζουν τα σχολεία ,ξεκινάνε οι βροχές και πέφτουν τα φύλλα από τα δέντρα. Στενοχωριόμαστε που τελείωσαν οι διακοπές αλλά βλέπουμε τους φίλους μας στο σχολείο.Επίσης γιορτάζουμε την 28η Οκτωβρίου και την 17 Νοέμβρίου

4. Το φθινόπωρο αρχίζουν τα σχολεία και οι δραστηριότητες ,παίζουμε στον κήπο κι φυτεύουμε λουλούδια.

5. το φθινόπωρο τα παιδιά ξανασυναντιούνται στο πάρκο και ξεκινάνε πάλι τα σχολεία

6. Tο φθινόπωρο απολαμβάνουμε την βροχή μέσα στα σπίτια και ακούμε συνηθώς χαλαρωτική μουσική.

7. Το φθινόπωρο αρχίζουν τα σχολεία και γιορτάζουμε το Halloween και την 28η Οκτωβρίου. Επιπλέον, την 1η Σεπτεμβρίου γιορτάζω τα γενέθλιά μου.

8. Το φθινόπωρο ανοίγουν τα σχολεία βρέχει συχνά και περιμένουμε με ανυπομονησία τα Χριστούγεννα.