Οι εποχές του χρόνου: καλοκαίρι.

Εδώ καταγράφουμε τις δραστηριότητες των ανθρώπων που ζουν στον τόπο μας κατά τη διάρκεια του καλοκαιριού.

16 Replies to “Οι εποχές του χρόνου: καλοκαίρι.”

1. Το καλοκαίρι πηγαίνουμε για μπάνιο στην θάλασσα και τρώμε παγωτό.

2. Το καλοκαίρι σταματάνε τα σχολεία έχει πολύ ζέστη και πάμε για μπάνιο στη θάλασσα

3. Το καλοκαίρι κάνω μπάνιο στη θάλασσα , πάω στη δεξαμενή τρώω παγωτό , παίζω μπάλα και πηγαίνω βόλτες.

4. Το καλοκαίρι πάμε στη θάλασσα , τρώμε γρανίτες και παγωτά.Πάμε διακοπές , φοράμε κοντομάνικα μπλουζάκια.

5. Το καλοκαίρι πηγαίνουμε διακοπές στο χωριό ή σε κάποιο νησί

6. Το καλοκαίρι τρώμε πολλά παγωτά, παίζουμε μπουγέλο, κάνουμε πολλά μπάνια και παίζουμε με τους φίλους μας!

7. Το καλοκαίρι κάνω μπάνιο στην θάλασσα ,τρωώ παγωτό κι βγαίνω έξω με τις φίλες μου.

8. το καλοκαίρι τα παιδιά πηγαίνουν στο πάρκο και παίζουν, οι μεγάλοι κάνουν ηλιοθεραπεία και οι περισσότεροι άνθρωποι κάνουν μπάνιο στη θάλασσα.

9. Το καλοκαίρι κολυμπάμε,κάνουμε βουτιές και τρώμε άπειρα παγωτα

10. Το καλοκαίρι οι άνθρωποι τρώνε παγωτά και πίνουν δροσερά ροφήματα.

11. Το καλοκαίρι πάμε για μπάνια κλείνουν τα σχολεία και πάμε στα χωριά μας και στα νησιά.

12. Το καλοκαίρι πάμε διακοπές για μπάνια στη θάλασσα συναντάμε συγγενείς κάνουμε και ηλιοθεραπεία και κάνουμε διάλειμμα από τα σχολεία !!!

13. Tο καλοκαίρι οι άνθρωποι πηγαίνουν για μπάνιο στις θάλασσες και τρώνε ή πίνουν δροσιστικά φαγητά και ροφήματα.