Καλό καλοκαίρι!!

Αναμνηστική κάρτα για τους μαθητές με QR codes

Μια αναμνηστική κάρτα για τους μαθητές, την οποία μπορούν να σκανάρουν και να μεταφερθούν  στις αντίστοιχες ιστοσελίδες της δράσης Οδυσσέας 2021 των σχολείων τους.

Οδυσσέας 2021: Η συνεργατική μας ιστορία

Πατήστε στην εικόνα για να μεταφερθείτε στην μυθοπλασία μας "'Ερυ και Φίλι".

4τη τηλεδιάσκεψη live: Συνεργατικός ψηφιακός τοίχος με ευχές

Made with
      Padlet

4τη τηλεδιάσκεψη: Live, το βίντεο μας

(Πρωτότυπο βίντεο : https://biteable.com/watch/3056015/9a284d659173ecf748cd6f48afbb11ae)

4το live Οδυσσέας (μαθητές)

Στο 4ο live παρουσιάσαμε το συνεργατικό μας βιβλίο με τον Ερυ και την Φiλη. Όμως, όταν παρουσιάζαμε το βιβλίο, εμείς ήμασταν στο σπίτι! Συνδεθήκαμε μέσω Webex, και απo εκεί κάναμε το live. 'Hταν εξίσου ωραία!

4τη τηλεδιάσκεψη: Live – παρουσίαση της συνεργατικής μας ιστορία

4τη τηλεδιάσκεψη – προετοιμασία Μέρος 2 Βοοk Creator

Οι μαθητές της κάθε ομάδας και σχολείου μεταφέρουν την ιστορία τους από το συνεργατικό Google Slide στο Book Creator και προβαίνουν στις τελευταίες αλλαγές.

4τη τηλεδιάσκεψη – Προετοιμασία της κοινής ιστορίας – Πρώτη έκδοση

Προετοιμασία της 4ης τηλεδιάσκεψης 😎😎😎 (μαθητές)

Είμαστε η ομάδα 1 και το θέμα μας για το πρόγραμμα του Οδυσσέα είναι τα θετικά του  Κορωνοϊού . Συνεργαστήκαμε με την ομάδα 1 από το 8ο Νέας Φιλαδελφείας για να δημιουργήσουμε το κοινό μας κεφάλαιο στο συνεργατικό μας βιβλίο. Τα αποτελέσματα ήταν πολύ ικανοποιητικά , αλλά αυτό που μου άρεσε περισσότερο ήταν η προετοιμασία μας για την 4η τηλεδιάσκεψη.