Πρόγραμμα 2ρης Τηλεδιάσκεψης

Βήμα 1: Καλωσόρισμα (5΄)

Βήμα 2: Σύνδεση με την 1η ΤΔ/συζήτηση πάνω στις εμπειρίες σχετικά με την 1η ΤΔ με την παρουσίαση των συννεφόλεξων που είχαν δημιουργήσει από κοινού (5΄)

Βήμα 3: 1η δράση σε μορφή quiz/ερωτηματολόγιο σχετικά με τον τρόπο που έχει αλλάξει την ζωή μας η πανδημίας. Στην συνέχεια, οι μαθητές καταγράφουν σε ένα padlet τι τους έχει επηρεάσει περισσότερο, και θετικά και αρνητικά. (10’)

Βήμα 4: 2η δράση σε μορφή δύο παιχνιδιών quiz ( 1, 2) , σχετικά με τους κανόνες υγιεινής και στην συνέχεια οι μαθητικές μοιράζονται τις εντυπώσεις τους σε ένα padlet (10’)

Βήμα 5: 3η δράση, σύντομη συζήτηση σχετικά με την μετά την covid19 εποχή. Οι μαθητές μέσα από το Autodraw ζωγραφίζουν τα όνειρα και τις προσδοκίες τους και τα αναρτούν σε ένα padlet (15’)

Βήμα 6: Ανάδειξη των υποθεμάτων του έργου (5΄)

Βήμα7: Χαιρετισμοί και κλείσιμο της 2η τηλεδιάσκεψης μέσα από μουσική SharePiano με την online, realtime συμμετοχή των μαθητών!  (10’)