ΔΕΝ Αναρωτιέμαι….

Πόσο διαφορετική τελικά είναι μια ηλεκτρονική πλατφόρμα για εκπαίδευση εξ αποστάσεως από μια Τάξη για ένα εργαστηριακό μάθημα;  ΠΟΛΥ

Ωστόσο η προσπάθεια εμπλοκής των μαθητών ΣΥΝΕΧΙΖΕΤΑΙ με οιοδήποτε τρόπο και μέσο.

Η δεύτερη μεγάλη θεματική ενότητα του μαθήματος ΕΦΑΡΜΟΓΕΣ ΠΛΗΡΟΦΟΡΙΚΗΣ αφορά εξοικείωση με τη γλώσσα HTML.

Κάντε κλικ στα i-σημεία της εικόνας για να δείτε τη σειρά που θα δουλέψετε.

Κάντε κλικ στo παρακάτω σημείο για αναλυτικές λεπτομέρειες

• ΕΞΟΙΚΕΙΩΣΗ ΜΕ BLOG ΣΤΟ ΠΣΔ.

Σε περίπτωση που δυσκολεύεστε να κάνετε μαθητικό blog στο ΠΣΔ, δημιουργήστε ένα στο www.blogger.com με θέμα την ανακύκλωση. Θυμηθείτε ότι κάτι ανάλογο είχαμε διαπραγματευτεί στη θεματική ενότητα με την Αlice. Σας παραθέτω μια ενδεικτική δομή που μπορεί να σας διευκολύνει στο σχεδιασμό του υλικού σας.

Οφέλη Ανακύκλωσης, Τι είναι η ανακύκλωση, Προστασία του Περιβάλλοντος, Βελτίωση Ποιότητας Ζωής, Αποφόρτιση Περιβάλλοντος, Εξοικονόμηση Πρώτων Υλών – Ενέργειας, Η ανακύκλωση σήμερα, Ανακύκλωση στην Ελλάδα, Ανακύκλωση στο Εξωτερικό σε σχέση με την Ελλάδα – Στατιστικά, Συμπεράσματα. Εικόνες για να στολίσετε την εργασία σας μπορείτε να βρείτε στο pixabay.com

Μπορείτε να μου στείλετε το link στη διεύθυνση που υπάρχει στο αρχείο ΣΕΙΡΑ ΠΡΟΣΕΓΓΙΣΗΣ Α3ΠΛ  στα Έγγραφα στην eclass .

Επιπλέον κάποιες πληροφορίες για το blog σας μπορείτε να αντλήσετε από τα παρακάτω:

ΩΦΕΛΗ VS ΩΦΕΛΗ
ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ