Ανακοίνωση για την επιστροφή

Σας ευχόμαστε ολόψυχα ΚΑΛΗ ΧΡΟΝΙΑ.
Ο καινούριος χρόνος ξεκινάει με δύσκολες υγειονομικές συνθήκες, λόγω της αυξημένης μετάδοσης της μετάλλαξης Όμικρον. Με το άνοιγμα των σχολείων ορίστηκαν νέα υγειονομικά μέτρα προστασίας των μαθητών/τριών, σύμφωνα με τις οδηγίες του ΥΠΑΙΘ.

Όλα τα παιδιά θα προσέλθουν
στο σχολείο τη Δευτέρα 10/01/2022.

Κατά την πρώτη εβδομάδα (10/01 έως 14/01/2022) λειτουργίας, θα κάνουν τρία (3) self test.
Τα test θα πραγματοποιούνται έως 24 ώρες πριν την προσέλευση, δηλαδή την Κυριακή, Δευτέρα και Πέμπτη. Κατόπιν θα δηλώσουν τα αποτελέσματα στην πλατφόρμα edupass και θα προσκομίσουν Βεβαίωση - Σχολική Κάρτα τη Δευτέρα 10/01, την Τρίτη 11/01 και την Παρασκευή 14/01/2022.

Από τη δεύτερη εβδομάδα λειτουργίας (Δευτέρα 17/01/2022 έως Παρασκευή 21/01/2022) και για το επόμενο χρονικό διάστημα, θα προσέρχονται όπως παλαιότερα, με δύο (2) self test, κάθε Τρίτη και Παρασκευή. Αυτά τα test θα πραγματοποιούνται κάθε Δευτέρα και Πέμπτη.

Σε περίπτωση που κάποιοι δεν μπορούν να εκτυπώσουν τη Βεβαίωση - Σχολική Κάρτα, ας τη στείλουν ηλεκτρονικά στο email του σχολείου.

Επιπρόσθετα μπορούν από την Τετάρτη 5/01/2022 έως και το Σάββατο 8/01/2022, να προμηθευτούν από τα φαρμακεία δωρεάν, για τις επόμενες δύο εβδομάδες πέντε (5) self test.

Μην ξεχνάτε λόγω της δύσκολης υγειονομικής κατάστασης και για την ασφάλεια όλων, η χρήση μάσκας είναι υποχρεωτική και όλα τα παιδιά να έχουν μαζί τους τουλάχιστον δύο (2) μάσκες καθημερινά.

Ο Διευθυντής του σχολείου