Πώς θα είναι το καλοκαίρι μας αν ανοίξουν τα σχολεία;

Τα σχολεία είναι κλειστά από τις 11 Μαρτίου και μένουμε μέσα στο σπίτι.Το καλοκαίρι μπορεί να ανοίξουν, αλλά θα πρέπει να τηρούμε τα μέτρα ασφαλείας. Να έχουμε δηλαδή δύο μέτρα απόσταση μεταξύ μας και να φοράμε μάσκες και γάντια. Μπορεί επίσης να χρειαστεί να πηγαίνουμε οι μισοί το πρωί και οι μισοί το απόγευμα στο σχολείο. Σίγουρα θα έχει πολλή ζέστη μέσα στις τάξεις και δεν υπάρχουν κλιματιστικά. Όταν θα βγαίνουμε διάλειμμα ο ήλιος θα είναι πολύ δυνατός και θα φοβόμαστε να μην πάθουμε ηλίαση. Θα είναι ένα πολύ περίεργο καλοκαίρι. Όλοι μας περιμέναμε με ανυπομονησία τις διακοπές και την παιδική κατασκήνωση. Δεν ξέρει κανείς ακόμη τι θα γίνει. Μπορεί όμως να μην ανοίξουν τα σχολεία τώρα και να ξαναπάμε τον Σεπτέμβριο. Θα πρέπει να κάνουμε υπομονή μέχρι να τελειώσει αυτή η δύσκολη κατάσταση  για όλους μας.

1. Τέλειο!!!!!Μπράβο Βαγγέλη.

2. Βαγγέλη πολύ ωραίο!!!!!

3. Βαγγέλη βρίσκω πως το άρθρο σου είναι προσεκτικά γραμμένο, ολοκληρωμένο και περιεκτικό, όπως πρέπει να είναι. Μπράβο Βαγγέλη! Πολύ ωραίος λόγος!