Λίγα πράγματα για εμένα!!! Όχι λίγα βασικά αλλά τέλος πάντων!!!!!!!

Με λένε Μαρία αλλά μπορείτε να με φωνάζετε Μάρω! Είμαι 13 χρονών! Πάω στο Μουσικό Γυμνάσιο-Λύκειο Πατρών και πάω Α Γυμνασίου! Από ότι καταλάβατε μένω στην Πάτρα. Μου αρέσει να χορεύω, να τραγουδάω, να διαβάζω βιβλία, να κάθομαι στο e-me και στο skype και να μιλάω με τους φίλους μου, να παίζω πιάνο, βιολί, μαντολίνο, φλάουτο. Με την μουσική ξεκίνησα στα 2 μου χρόνια καθώς έβλεπα στην τηλεόραση ορχήστρες και διάφορα προγράμματα μουσικής και μου άρεσε αυτό που έβλεπα! Έτσι πήγα μουσικοκινητική  και στα 5 μου ξεκίνησα βιολί. Όσο περνούσαν τα χρόνια υπήρχε μια εξέλιξη και όταν ήμουν στην Έκτη Δημοτικού ο μπαμπάς μου, μου πρότεινε για Γυμνάσιο το Μουσικό. Είχα ενθουσιαστεί με την ιδέα ότι θα ήμουν σε ένα σχολείο το οποίο θα ασχολιόταν με τη μουσική!!!Όμως με προβλημάτιζε το γεγονός ότι για να περάσεις είχε εξετάσεις. Απ'ότι καταλάβατε πέρασα! Κι έτσι τώρα δεν κάνω 1 όργανο αλλά 4.

Για τυχών απορίες γράψτε μου στα σχόλια!!!

4 σχόλια στο “Λίγα πράγματα για εμένα!!! Όχι λίγα βασικά αλλά τέλος πάντων!!!!!!!