Πρόταση για σειρά: Victorious

To Victorious (VICTORiOUS) είναι αμερικάνικη κωμική σειρά που δημιουργήθηκε από τον Νταν Σνάιντερ για το Nickelodeon. Προβλήθηκε για πρώτη φορά από τις 27 Μαρτίου 2010 μέχρι τις 2 Φεβρουαρίου 2013 και ολοκληρώθηκε με 58 επεισόδια, σε τέσσερις σεζόν. Η σειρά επικεντρώνεται στη ζωή μιας παρέας παιδιών πυ φοιτούν στο καλλιτεχνικό σχολείο "Hollywood Arts" H παρέα αποτελείται από την έφηβης τραγουδίστριας, Tori Vega, που κέρδισε στον διαγωνισμό του σχολείου στην θέση της αδελφής της, τον Andre Harris, έναν νεαρό συνθέτη, τον Robbie Shapiro, ένα πεντάχρονο σε σώμα δεκαεξάχρονου, την Jade West, μια έφηβη που φοράει πάντα μαύρα και λατρεύει τα ψαλίδια, Cat Valentine, ένα αξιολάτρευτο κορίτσι με φραουλί μαλλιά και τον Μπεκ, που έχει τέλεια μαλλιά.

Διανομή

Ηθοποιός Ρόλος
Victoria Justice Tori Vega
Leon Thomas III Andre Harris
Matt Bennett Robbie Shapiro
Ariana Grande Cat Valentine
Liz Gillies Jade West
Avan Jogia Beck Oliver
Daniella Monet Trina Vega

Σας συστήνω ανεπιφύλακτα να δείτε την σειρά. Είναι τέλεια για την εφηβική ηλικία.  Άν ενδιαφέρεστε, αφήστε ένα σχόλιο για να σας στείλω τον σύνδεσμο ώστε να μπορέστε να την παρακολουθήσετε.

#Ξένες σειρές, #Προτάσεις

One thought on “Πρόταση για σειρά: Victorious