ΕΝΗΜΕΡΩΣΗ ΓΙΑ ΤΗΚΠΑΙΔΕΥΣΗ – SELF TEST

Αγαπητοί γονείς,

σύμφωνα με ενημέρωση από τον Γενικού Γραμματέα Πρωτοβάθμιας, Δευτεροβάθμιας και Ειδικής Αγωγής, κ. Αλέξανδρο Κόπτση, αύριο Τρίτη 25/1/2022 σε περιοχές όπως η δική μας όπου τα σχολεία παραμένουν κλειστά λόγω της κακοκαιρίας ΔΕΝ θα παρασχεθεί εξ αποστάσεως διδασκαλία (τηλεκπαίδευση) καθώς δεν θα υπάρχει ούτε διοικητικό προσωπικό για την τεχνική υποστήριξη της τηλεκπαίδευσης.

Όσον αφορά τη διενέργεια self test που συνηθιζόταν όσο λειτουργούσαμε δια ζώσης να γίνεται σήμερα ή αύριο πρωί πριν την προσέλευσή μας στο σχολείο, σε περιοχές όπως τη δική μας που τα σχολεία είναι κλειστά αυτή δεν θα γίνει. Για το πρόγραμμα διενέργειας των self test αυτής της εβδομάδας σε περιοχές που τα σχολεία έχουν κλείσει, όπως εμείς, θα δοθούν νέες οδηγίες από την υπουργό Παιδείας και Θρησκευμάτων.

Η δασκάλα του τμήματος Β2

Μαριέττα Σακκά

ΕΓΓΡΑΦΕΣ ΣΤΟ ΟΛΟΗΜΕΡΟ ΠΡΟΓΡΑΜΜΑ ΤΟΥ ΣΧΟΛΕΙΟΥ ΓΙΑ ΤΟ ΣΧ.ΕΤΟΣ 2020-2021

Αγαπητοί γονείς και Κηδεμόνες,

σας ενημερώνουμε ότι όποιοι/ες επιθυμείτε να εγγραφούν τα παιδιά σας στο Ολοήμερο Πρόγραμμα του σχολείου μας, μπορείτε να προσέλθετε στο σχολείο καθημερινά από αύριο 15/5/2020 και μέχρι 29/5/2020 11:00΄με 13:00, να συμπληρώσετε και να υπογράψετε το ανάλογο έντυπο.

Σας υπενθυμίζουμε ότι στο Ολοήμερο Πρόγραμμα δύνανται να εγγράφονται:

1. Οι μαθητές/τριες των οποίων εργάζονται και οι δύο γονείς/κηδεμόνες, προσκομίζοντας σχετική βεβαίωση του φορέα εργασίας τους ή κάρτα ανεργίας, στην περίπτωση που είναι άνεργοι.

2. Οι μαθητές/τριες, των οποίων οι γονείς/κηδεμόνες ανήκουν σε ευπαθείς κοινωνικές ομάδες όπως,

πολύτεκνοι/τρίτεκνοι/μονογονεϊκές οικογένειες, γονείς/κηδεμόνες με χρόνιες παθήσεις/ενταγμένοι σε πρόγραμμα απεξάρτησης/φυλακισμένοι, ρομά κλπ

Σας ευχαριστώ