Λίγα λόγια για το Ιστολόγιο

Στα πλαίσια του μαθήματος της Τεχνολογίας Β΄ Γυμνασίου οι μαθητές προσομοιώνουν τη λειτουργία μιας παραγωγικής μονάδας. Ιδρύουν δηλαδή μία εικονική εταιρεία και ο καθένας τους αναλαμβάνει το ρόλο του Διευθυντή ενός τμήματός της.

Το ιστολόγιο αυτό ανήκει σε αυτήν ακριβώς την εικονική εταιρεία και ενημερώνεται συνεργατικά από όλους τους μαθητές.

Η συγκεκριμένη εταιρεία του τμήματός μας είναι η Poormonk Α.Ε., μια εταιρεία που φιλοδοξεί να παίξει ηγετικό ρόλο στο χώρο .της παραγωγής χυμών και γενικότερα ποιοτικών ποτών. Κάθε ομοιότητα με εταιρείες του χώρου είναι τυχαία και άκρως παραπλανητική.

Αν και είναι γεγονός, ότι όλα τα στελέχη μας είναι πολύ ικανά, έμπειρα και εργατικά, οι  εταιρείες του χώρου βέβαια ας μην φοβούνται, προς το παρόν, τον ανταγωνισμό μας

Στο μέλλον σίγουρα θα τους τρομοκρατήσουμε.