Χωρισμός ομάδων

Δημιουργία ομάδων.

Δημιουργώ ομάδες στο e-me χρησιμοποιώνταςμία ανάρτηση για κάθε ομάδα στο Blogτης Κυψέλης . Φτιάχνω δηλαδή στο blog της κυψέλης μια διαφορετική ανάρτηση για κάθε ομάδα και η κάθε ομάδα διαβάσει την δική της ανάρτηαη.

Κατά τη δημιουργία των ομάδων ορίζω τον αριθμό και τα μέλητης κάθε ομάδαςκαι συζητάμε για τους ρόλους που έχει τη δυνατότητα να αναλάβει κάθε μέλος της ομάδας (μέτρηση θερμοκρασιώνκαι χρόνων, μέτρηση ποσοτήτων, συγγραφή οδηγιών κλπ.).

Τα μέλη της ομάδας και ο δάσκαλος επικοινωνούν μεταξύ τους μέσω των σχολίων στην ανάρτηση της κάθε ομάδας. Κάτω από κάθε ανάρτηση, τα μέλη της ομάδας μπορουν να σχολιάζουν και να επικοινωνουν μεταξύ τους.

Την ανάρτηση του blog μπορώ να την βάλω και στον τοίχο της κυψέλης με σχετικές οδηγίες για κάθε ομάδα.

Ελπίζω να βοήθησα.

Χρυσούλα Μ.