Επιτέλους συναντιόμαστε!

Την Παρασκευή 9 Φεβρουαρίου 2024 πραγματοποιήθηκε η πρώτη διαδικτυακή συνάντηση όλων των τάξεων και όλων των μαθητών που συμμετέχουν στο έργο etwinning που συμμετέχουμε!  4-5  μαθητές και μάθήτριες από κάθε χώρα πήραν τον λόγο και μίλησαν στα αγγλικά λέγοντας κάποια βασικά σημεία των παρουσιάσεων μας. Είχαμε ήδη παρακολουθήσει τις αναλυτικές  παρουσιάσεις και τα βίντεο που ετοίμασαν όλες οι άλλες χώρες, οπότε στο τέλος πάιξαμε ένα  εξ αποστάσεως κουίζ , για να δούμε τι θυμόμαστε! Συνδεθήκαμε όλοι στο kahoot   και διασκεδάσαμε απαντώντας σε ερωτήσεις παρατηρητικότητας σχετικές με τις παρουσιάσεις των χωρών. Πρώτη βγήκε μία ομάδα από τις τάξεις της Ιταλίας, αλλα σημασία δεν είχε η νίκη όσο η συνεργασία και η μάθηση μέσα από το παιχνίδι!

Μερικά στιγμιότυπα από την συνάντηση