Ξαφνικη μειωση κρουσματων covid-19 στην Ελλαδα!

28/3/21
                                                                               Α.Παππά: Πιστή τήρηση των μέτρων για να μην καταρρεύσει το σύστημα υγείας  (video) - ert.gr
Τα κρούσματα έχουν αρχίσει την κατάβαση τους στον ημερήσιο πίνακα του κράτους. Σύμφωνα με την ενημέρωση των γιατρών τα κρούσματα τις δυο τελευταίες ημέρες έχουν πέσει κατά 45%.θα γίνει σταδιακή άρση των μέτρων ασφαλείας σε δύο εβδομάδες αλλά επιφυλακτηκά μέχρι να κατλέβουν και άλλο τα κρούσματα σε μεγάλες περιοχές όπως Αθήνα, Θεσσαλονίκη, Πάτρα και Μεσσήνη. Επίσης προβλέπεται το άνοιγμα των σχολείων αλλά με την περσινή τακτική που τα παιδιά θα χωριστούν σε δύο μέρη και θα πηγαίνουν μέρα παρά μέρα στο σχολείο. Κάνουμε υπομονή και κάποια στιγμή όλα θα τελειώσουν!!!Aύριο θα ξανά ανέβει άρθρο σχετικά με την πορία των εμβολίων!!θα πουλούνται δωρεάν τέστ covid σε όλες της μονές υγείας από 31/4/21!!

GTP Headlines Covid-19 Lockdown Measures in Greece May Run Through Easter |  GTP Headlines
ευχαριστουμε τον Νικολα για την υπεροχη ζωγραφια που μας εστειλε !!!

ΠΑΓΝΗ - Πανεπιστημιακό Γενικό Νοσοκομείο Ηρακλείου
Πηγη:http://covid.www.//kolti-19.gr