Μαθήματα 6/2/2023

Μαθηματικά: Από το 18ο κεφάλαιο ολοκληρώσαμε τις ασκήσεις και έχετε για το σπίτι τα προβλήματα του κεφαλαίου.
Ολοκληρώσαμε το 3ο Εργαστήριο Δεξιοτήτων. Λόγω του ότι το θέμα μας "Σχολικός Εκφοβισμός" είναι πολύ σημαντικό και δε θα ήθελα να αφαιρέσουμε κάποιο εργαστήριο, αποφάσισα προκειμένου να ολοκληρωθεί αυτό το θέμα , να κάνουμε κάθε μέρα από μία ώρα Ε.Δ. γι' αυτήν την εβδομάδα .Την ώρα αυτή θα την πάρω από το μάθημα της Γλώσσας.
Παράλληλα σας ετοιμάζω βιβλίο εξάσκησης με το συντακτικό της τάξης μας.
Γεωγραφία: Διδάχτηκαν οι σελ. 38, 39, 40 από το Β.Μ. Έχετε να μάθετε όλη  τη σελίδα 39   και να τα δείχνετε στον χάρτη . Από  το Τ.Ε. έχετε τις ασκήσεις 1η και 2η σελ.16.
ΣΟΣ.Αύριο θα γιορτάσετε τη γαλλική ημέρα κρέπας γι΄αυτό πρέπει όλοι οι μαθητές να φέρετε από 2 ευρώ. Ακόμη μαζεύουμε χρήματα για την αγορά φωτοτυπικού χαρτιού. Κάθε μαθητής πρέπει να φέρει από 4 ευρώ.