marakimusic.simplesite.com

3 Comments on “marakimusic.simplesite.com

1. Καλημέρα σας αγαπητά μου παιδιά &αγαπητοί γονείς!Σας εύχομαι να έχετε μια καλή Παρασκευή & ένα ακόμα πιο όμορφο Σαββατοκύριακο!!!

2. Aγαπητοί γονείς και αγαπητά μου παιδιά,

Εύχομαι να είστε όλες και όλοι καλά!Σας ενημερώνω ότι το ιστολόγιό μου marakimusic.simplesite.com άλλαξε ονομασία σε https://www.marakimusic.space/ Σας συνιστώ να μπαίνετε σε αυτή τη σελίδα για να βλέπετε το υλικό που ανεβάζω για το μάθημα της Μουσικής(τραγούδια,παιχνίδια, μουσικοκινητικά, μουσικά παραμύθια,μουσικά φύλλα εργασίας,κουίζ,κατασκευές)και άλλες ψυχαγωγικές δραστηριότητες που μπορείτε να κάνετε μαζί με τους γονείς και τ’αδέρφια σας ακόμη και με τις γιαγιάδες και τους παππούδες.Ο σκοπός αυτής της ιστοσελίδας είναι να δούμε τη Μουσική σαν παιχνίδι, να διασκεδάσουμε και να περάσουμε όσο γίνεται καλύτερα στον ελεύθερό σας χρόνο τώρα που δεν έχετε ακόμα σχολείο και είστε πολλές ώρες στο σπίτι.Επίσης,θα σας συμβούλευα να παρακολουθείτε κάθε μέρα το πρωί από τις 10:00 -11:30 τα μαθήματα της εκπαιδευτικής τηλεόρασης που προβάλλονται στην ΕΡΤ 2 στην εκπομπή ”Mαθαίνουμε στο σπίτι”.Συνήθως από τις 10:20 -10:30 περίπου ξεκινάει το μάθημα της Μουσικής.στο οποίο διδάσκουν κάποιες πολύ καλές δασκάλες μουσικής και φίλες μου από την Αθήνα,όπως η κ.Πόλυ Νικολοπούλου και η κ.Ευτυχία Τσεσμελή. Ακόμη,μπορείτε αν θέλετε να κάνετε εγγραφή  στο κανάλι μου στο Youtube https://www.youtube.com/channel/UCx7HKSb3YpQyrk9KbtLgqhQ?view_as=subscriber για να βλέπετε τα βίντεο με εμένα και άλλους μουσικούς για το μάθημα της Μουσικής!Ελπίζω να σας καλύπτω όσο μπορώ τα ενδιαφέροντά σας!

Ας ελπίσουμε να ανοίξουν τα σχολεία την 1η Ιουνίου και να τα ξαναπούμε σύντομα από κοντά!Μέχρι τότε ας κάνουμε υπομονή και με πολλή προσοχή να τηρούμε τους κανόνες υγιεινής και να ακούμε τους γονείς & τους δασκάλους μας που μας αγαπούν πολύ και θέλουν το καλό μας!!

Με πολλή Αγάπη,

Η δασκάλα της Μουσικής (κυρία ντορεμί) Μαρία Παπιδά.