7.2.2022 ΕΝΗΜΕΡΩΣΗ

Λοιπόν.... θα προσπαθήσω να τα γράψω όσο πιο απλά γίνεται για να μην γίνει κάποιο μπέρδεμα.

Κυριακή 6/2  θεωρείται 1η μέρα

Δευτέρα 7/2 - 2η

Τρίτη 8/2 - 3η

Τετάρτη 9/2 - 4η

Πέμπτη 10/2 - 5η

Άρα Κυριακή (rapid), Δευτέρα (self), Τρίτη (self), Τετάρτη (self), Πέμπτη (rapid)

Κάνω το αντίστοιχο τεστ τη μέρα που έχω γράψει. Δηλαδή το rapid θα γίνει Πέμπτη. Στέλνω με e-mail στο σχολείο τη βεβαίωση (ή στο δικό μου e-mail και θα το στείλω εγώ) την Πέμπτη το βράδυ  καλύτερα ή πρωί πρωί την Παρασκευή για να το έχουμε όταν έρθει για μάθημα το παιδί. Αν την έχετε εκτυπώσει μπορεί να τη φέρει και το ίδιο το παιδί όταν έρθει και να μου τη δώσει.

Κάθε φορά δηλώνω στο edupass το αποτέλεσμα είτε του rapid είτε του self test για να φαίνεται πράσινο το παιδί στο σύστημα. Επειδή όμως το σύστημα δεν αναγνωρίζει αν είναι self ή rapid γι' αυτό χρειαζόμαστε με e-mail τις βεβαιώσεις από rapid. Rapid κάνω στο Δημαρχείο δωρεάν μέχρι τις 3 το μεσημέρι (δε γνωρίζω τι ώρα ανοίγει το πρωί για να σας πω) ή σε φαρμακείο. Ζητάω οπωσδήποτε να μου δώσουν τη βεβαίωση, να μου τη στείλουν με e-mail ή να μου πουν πώς μπορώ να τη βρω στο ίντερνετ για  να τη κατεβάσω.

Τα παιδιά που έχουν νοσήσει ή είναι εμβολιασμένα κάνουν

Κυριακή (self), Τρίτη (self), Πέμπτη (self)  + Δευτέρα (self)

ΠΡΟΣΟΧΗ επειδή κάθε Τρίτη και Πέμπτη κάνουμε πάντα το καθιερωμένο self-test για το σχολείο θα πρέπει όπως βγαίνουν οι μέρες να κάνουν και σήμερα Δευτέρα self και να το δηλώσετε στο edupass.

Τα παιδιά που έλειπαν σήμερα αύριο θα πρέπει  να έχουν  στείλει βεβαίωση rapid όπως περιέγραψα παραπάνω ή να την έχουν μαζί τους το πρωί.

Ελπίζω να  βοήθησα!

Σήμερα δεν προχωρήσαμε. ¨Όσα παιδιά ήταν σχολείο γράψανε με την κ. Νικόλ ορθογραφία, κάνανε ανάγνωση και κάποιες δραστηριότητες για το εργαστήριο Δεξιοτήτων.