ΤΑ ΑΔΕΣΠΟΤΑ

Είμαστε δύο μαθήτριες, η Γεωργία και η Δήμητρα, του 4ου Λυκείου Καλαμαριάς και αποφασίσαμε να συμμετέχουμε σε μία ομάδα η οποία έχει ως θέμα Τα Αδέσποτα. Μέσα από σκληρή δουλειά θέλουμε να δείξουμε στους ανθρώπους πόσο απαράδεχτος είναι ο τρόπος ζωής των αδέσποτων. Σκοπός της εργασίας είναι η ευαισθητοποίηση των ανθρώπων μέσα από υλικό (φωτογραφίες, βίντεο κλπ..) για να βοηθήσουμε όσα περισσότερα αδέσποτα μπορούμε και να τους προσφέρουμε ένα καλύτερο μέλλον. Μπορείτε και εσείς να μας βοηθήσετε να καταφέρουμε τον στόχο μας, στέλνοντας αυτο το άρθρο σε φίλους και συγγενείς ώστε να ενημερωθεί όλο και περισσότερος κόσμος και να αντιμετωπίσουμε αυτό το πρόβλημα όλοι μαζί!

We are two students, Georgia and Dimitra, of the 4th High School of Kalamaria and we have decided to participate in a group that has as its theme The Strays. Through hard work we want to show people how unacceptable the way of life of the strays is. The purpose of the work is to raise awareness of people through material (photos, videos, etc.) to help as many strays as we can and offer them a better future. You too can help us achieve our goal by sending this article to friends and relatives so that more and more people are informed and we can tackle this problem together!