Χόμπι για την νέα σχολική χρονιά🎸

Γειά παιδιά✋! Σήμερα αποφάσισα να σας προτείνω ιδέες για χόμπι που μπορείτε να έχετε αυτή τη σχολική χρονιά. Από κάτω σας έχω τις ιδέες μου.

Μπορείτε να....

• Ζωγραφίζετε🎨
  • Διαβάζετε βιβλία, κόμικς και περιοδικά📕
  • Ακούτε μουσική🎶 και να χορεύεται🤸‍♀️
  • Παίζεται με τα αδέρφια ή τους φίλους σας💜
  • Παίζεται επιτραπέζια🎲
  • Φτιάχνεται κατασκευές✂

Και τώρα τι δραστηριότητες μπορείτε να κάνετε αυτή τη χρονιά(εγώ κάθε χρόνο πηγαίνω κάπου και είναι λίγο δίλλημα το τι να επιλέξω...)

• Μπορείτε να μάθετε να παίζεται κάποιο μουσικό🎵 όργανο(πιάνο🎹, κιθάρα🎸, βιολί🎻, φλογέρα, φλάουτο, τρομπέτα🎺, σαξόφωνο🎷, ντραμς, τύμπανο🥁 κ.α.)
  • Μπορείτε να κάνετε κάποια αθλητική🏃‍♀️🤸‍♀️ δραστηριότητα οι οποίες είναι πάαααααρα πολλές! Στίβος, Καράτε, Βόλεϊ🏐, Μπάσκετ🏀, Ποδόσφαιρο⚽, Τένις🎾, Χάντμπολ🤾‍♀️ Μπαλέτο🩰, Μοντέρνο χορό, Κολύμβηση🏊‍♀️, ποδηλασία🚴‍♀️, Ενόργανη γυμναστική, Ρυθμική κ.α.
  • Μπορείτε να πάτε Μαγειρική🍳 και Ζωγραφική🎨!

Όργανα της Μπάντας: Το φλάουτο – Φιλαρμονική Εταιρία ΛευκάδαςΜπαλέτο: Η πρώτη γυμναστική του κοριτσιού-Ποια είναι η κατάλληλη ηλικία να ξεκινήσει; | KeepUp

Διατροφή και κολύμβηση

Αντιδράσεις για την τροπολογία της ελληνικής κυβέρνησης στο ποδόσφαιρο, αβέβαιο αν θα εφαρμοστεί  Τα παιδιά κατακτούν την κουζίνα - www.olivemagazine.gr

Ελπίζω να σας άρεσε το άρθρο!

Υ.Γ Κουράστηκα πολύ για να βρω όλα αυτά τα e-moji😩

1. Το άρθρο είναι φοβερό! Εγώ κυρίως ακούω μουσική κι χορεύω αλλά αν έχω χρόνο διαβάζω κι ένα βιβλίο!
    Εγώ παίζω volley,πήγαινα 2 χρόνια ρυθμική κι ένα χρόνο χορό. Εσύ;;;

1. Ευχαριστώ! Πήγαινα δύο χρόνια ενόργανη, τρία στίβο, μισό μπαλέτο, ένα μοντέρνο χορό και φέτος ξεκίνησα κιθάρα!

2. Ενδιαφέρον άρθρο! Κάποια τα κάνω! Πολύ ωραία χόμπι! Μπράβο σου! Πόσα άρθρα έχεις κάνει? Γύρω στα 90?

1. Ευχαριστώ! Δυστυχώς όχι ακόμα, έχω 77.

3. Πολύ ωραίο άρθρο! Όλα αυτά που μας πρότεινες είναι πολύ ενδιαφέρον! Όσο για τα emoji εμένα μου αρέσει πάρα μα πάάάάάάάάάρα πολύ η ιδέα που βάζεις emoji ανάμεσα στις λέξεις. Αλλά αν δεν μπορείς να το κάνεις και δυσκολεύεσαι δεν πειράζει!

1. Αν σου αρέσει θα το συνεχίσω σίγουρα! Ευχαριστώ!

1. Υπέροχο άρθρο!!!Εγώ πηγαίνω 3 χρόνια βόλεϊ!!

4. Τέλειο; άρθρο εγώ πηγαίνω μπάσκετ 🏀 και ενόργανη!!!

5. Απίθανο άρθρο!