Νοσταλγία των μαθητών μου

30 Απριλίου σήμερα και τα σχολεία συνεχίζουν να παραμένουν κλειστά από τις 11 Μαρτίου, λόγω της πανδημίας του κορωνοϊού.  Ειδικά για τα σχολεία της Πρωτοβάθμιας Εκπαίδευσης, Δημοτικά και Νηπιαγωγεία αποφασίστηκε η αναστολή λειτουργίας τους μέχρι 1 Ιουνίου. Πόσο πολύ μου έχει λείψει η τάξη μου γεμάτη με τα χαρούμενα προσωπάκια των παιδιών. Πόσες δραστηριότητες, κατασκευές, πόσα παιχνίδια, τραγούδια  θα είχαμε κάνει δια ζώσης όλον αυτόν τον καιρό που τα σχολεία είναι κλειστά. Τώρα μάλιστα που η άνοιξη έχει έρθει για τα καλά, ο καιρός είναι υπέροχος, τα παιδιά θα χαίρονταν το παιχνίδι στην αυλή παρέα με τους φίλους τους. Αντ' αυτού επικοινωνούμε μόνο μέσω κάποιας συσκευής που διαθέτει διαδίκτυο.

Εύχομαι από καρδιάς υγεία σε όλους τους μαθητές μου και στις οικογένειές τους και φυσικά υγεία σε όλον τον κόσμο. Να βγούμε όλοι από αυτή τη δοκιμασία υγιείς και χωρίς απώλειες αγαπημένων προσώπων.