ΔΡΑΣΤΗΡΙΟΤΗΤΕΣ ΚΑΤΑ ΤΗΝ ΔΙΑΡΚΕΙΑ ΤΗΣ ΚΑΡΑΝΤΙΝΑΣ Ουζουνγεώργη Δέσποινα

Αυτό το διάστημα ζούμε μια κατάσταση πρωτόγνωρη και σίγουρα πολύ βαρετή! Αυτό όμως δεν πρέπει να μας στεναχωρεί αντίθετα πρέπει να μας κάνει να συνειδητοποιήσουμε και τα θετικά αυτής της κατάστασης. Πρώτα απ'όλα μένοντας σπίτι περνάμε περισσότερη ώρα με την οικογένεια μας και έτσι μπορούμε να συσφίξουμε τις σχέσεις μας. Επιπλέον μπορούμε να ασχοληθούμε με κάτι δημιουργικό όπως η ζωγραφική, τα επιτραπέζια, το διάβασμα λογοτεχνικών βιβλίων και άλλα πολλά πράγματα που αγαπάμε. Κατά την γνώμη μου, εφόσον υπάρχει άφθονος ελεύθερος χρόνος, μπορούμε να προσθέσουμε κάτι καινούργιο ή κάτι ξεχωριστό στις ασχολίες μας όπως να δούμε μία ταινία οικογενειακώς! Επίσης είναι καλή ευκαιρία να μειώσουμε τον χρόνο που αφιερώνουμε στα ηλεκτρονικά και στα κινητά διότι όλοι ξέρουμε ότι δεν μας κάνουν καλό! Αυτές ήταν κάποιες συμβουλές για να μπορέσουμε όλοι να περάσουμε τον χρόνο μας ευχάριστα κάνοντας και κάτι που θα μας ωφελήσει!!!!!!!