Εκδήλωση για τον εορτασμό της Ημέρας Ασφαλούς Διαδικτύου 2022  (SID 2022) από το Ελληνικό Κέντρο Ασφαλούς Διαδικτύου του ΙΤΕ σε συνεργασία με το Πανελλήνιο Σχολικό Δίκτυο.

Από το σχολείο μας θα παρακολουθήσει ζωντανά το τμήμα Ε2.

Παίξαμε το Διαδικτυακό «κυνήγι θησαυρού» που διοργάνωσε το Ελληνικό κέντρο Ασφαλούς Διαδικτύου του ΙΤΕ για τον εορτασμό της Ημέρας Ασφαλούς Διαδικτύου (SID) 2022.  Μέλη του Κέντρου μας ενημερώσανε για τις βασικές αρχές ψηφιακής ασφάλειας μέσα από ένα παιχνίδι δραστηριοτήτων και γρίφων.

Βεβαίωση για την εκπαιδευτικό

Έπαινος για τα παιδιά

5 thoughts on “8/2/2022 Διαδικτυακή εκδήλωση για την Ημέρα Ασφαλούς Διαδικτύου 2022 για παιδιά Δ-Ε-ΣΤ

• 22 March 2022 at 12:30
    Permalink

Κύλησε ο τέντζερης και βρήκε το καπάκι του
    Μάριων Ε΄΄3
    Χρησιμοποιείται για δύο ανθρώπους με τις ίδιες κατά κανόνα αρνητικές ιδιότητες και συνήθειες, οι οποίοι ταιριάζουν και γίνονται φίλοι ή παντρεύονται.

• 15 March 2022 at 12:22
    Permalink

ΠΑΡΟΙΜΙΑ ΦΑΣΟΥΛΙ ΤΟ ΦΑΣΟΥΛΙ ΓΕΜΙΖΕΙ ΤΟ ΣΑΚΟΥΛΙ:
    κάτι είναι δυνατόν να ολοκληρωθεί με αργό και σταθερό ρυθμό

• 15 March 2022 at 11:07
    Permalink

Βασιλικός στην πόρτα μας κι εμείς τονε ζητούμε
    Συχνά ψάχνουμε να βρούμε πράγματα που τα έχουμε μπροστά στα μάτια μας.

• 15 March 2022 at 10:56
    Permalink

Το ξύλο βγήκε από τον παράδεισο.
    Συνήθως η τιμωρία των άτακτων παιδιών φέρνει άριστα αποτελέσματα.

• 1 March 2022 at 09:44

Ανεμομαζώματα, ανεμοσκορπίσματα…
    Απάντηση:
    Αυτοί που έχουν αποκτηθεί με παράνομο τρόπο μια μέρα θα χαθούν, θα τα πάρει ο άνεμος.