ΕΝΑ ΔΙΑΦΟΡΕΤΙΚΟ ΚΑΛΟΚΑΙΡΙ ΜΕ ΚΟΡΩΝΟΙΟ

Το καλοκαίρι του 2020 σίγουρα θα είναι διαφορετικό γιατί όπως λένε και οι ειδικοί δε θα χαθεί ο ιός μέσα στο καλοκαίρι με τρόπο μαγικό.

Πρώτον  υπάρχει σοβαρή περίπτωση να  παραταθεί η σχολική χρονιά και να κλείσουν τα σχολεία αρχές Ιουλίου, οπότε θα έχουμε ένα καλοκαίρι με μαθήματα!

Δεύτερον δεν θα λειτουργήσουν από ότι φαίνεται οι κατασκηνώσεις που τόσο πολύ αγαπούν να πηγαίνουν τα παιδιά.

Τρίτον και πιο σημαντικό και τα μπάνια μας ακόμη δεν θα είναι τα ίδια. Δεν θα υπάρχουν οργανωμένες παραλίες και θα πρέπει να κρατάμε αποστάσεις ο ένας από τον άλλο.

Δυστυχώς παιδιά με μάσκες και αντισηπτικά θα πάμε φέτος στις παραλίες . Περιμένουμε λοιπόν το επόμενο καλοκαίρι για να επιστρέψουμε στην κανονική μας ζωή!!

Sun umbrella, deck chair and a sheet of paper with the inscription. Concept on beach closure due to dangerous outbreak of coronavirus 2019-nCoV

1. Μελίνα πολύ ωραίο. (Ελένη Καζάκου)

2. Μελίνα πολλές και σωστές οι πληροφορίες του άρθρου σου! Ωραίος λόγος! Μπράβο!

3. Ευχαριστώ πολύ Ελένη! ❤

4. Μελίνα τέλειοοοοοοοοοοοο