Εκπαιδευτικές δράσεις των μαθητών/τριών του 5ου Δημοτικού Σχολείου Αλίμου
Καλησπέρα σας,
Θα ήθελα να παραθέσω και κάποιες δράσεις που συμμετείχαν οι μαθητές/τριες τη φετινή σχολική χρονιά και λαμβάνουν μέρος στο διαγωνισμό Bravo Schools. Η μία σχετίζεται με τη δημιουργία fake news από τους ίδιους τους μαθητές και η άλλη δημιουργία ενός eme blog με θέμα το Πάσχα.
![](https://blogs.e-me.edu.gr/hive-Digitallibrary/wp-content/uploads/sites/308412/2021/05/Screenshot_1-300x169.png)
Μπράβο στα παιδιά για την εξαιρετική προσπάθεια τους!!!