Το σχολείο μου

Το σχολείο μου είναι το 2ο ΓΕΛ Κορδελιού. Αν και η γεωγραφική θέση αδικεί τις ικανότητες του σχολείου αυτού, χάρη στην καλή και προσεκτική οργάνωση από την διεύθυνση και τους καθηγητές έχει γίνει ένας ευχάριστος και κατάλληλος χώρος για τους μαθητές. Το γεγονός ότι το σχολείο βρίσκεται σχετικά κοντά σε εργοστασιακή εγκατάσταση προκαλεί πολλά προβλήματα, όπως η εισπνοή τοξικών ουσιών καθημερινά. Παρόλα αυτά, οι εγκαταστάσεις του σχολείου είναι εξαιρετικές! Έχουμε ένα από τα μεγαλύτερα γυμναστήρια στην δυτική Θεσσαλονίκη, πολλά φυτά στην αυλή και χώρους να καθίσει κανείς και αρκετά μεγάλη αυλή για να φιλοξενήσει δυο σχολεία. Τέλος, οι καθηγητές με τα πολλαπλά προγράμματα και διαγωνισμους που διοργανώνουν, δίνουν την δυνατότητα στους μαθητές να διευρύνουν τους ορίζοντες τους και να αποκτήσουν πολλές εμπειρίες.