βρήκαν πενήντα χιλιάδες ευρώ και τα παρέδωσαν!

βραβεύτηκαν απο τον δήμαρχο δενδροποτάμου

Ένας 12χρονος μαθητής  του 1ου Γυμνασίου δενδροποτάμου βραβεύτηκε για την αξιέπαινη πράξη του, να παραδώσει ένα χαρτοφύλακα , το οποίο είχαν βρει, στην αστυνομία.

Ο ανήλικος μαθητής, βρήκε  τυχαία ένα γεμάτο χρήματα χαρτοφύλακα. Δίχως να διστάσεί το παρέδωσε στην αστυνομία επιδεικνύοντας εντιμότητα και ήθος. Η αστυνομική διεύθυνση Δενδροποτάμου μαζί με τον δήμαρχο της πόλης για να τιμήσει το παιδί, το βράβευσε σε τελετή που πραγματοποιήθηκε στον προαύλιο χώρο του σχολείου. Εκεί βρέθηκε και ο ιδιοκτήτης του χαρτοφύλακα, ο οποίος  ευχαρίστησε για άλλη μια φορά τον μαθητή για την πράξη του αυτή.

One Comment on “βρήκαν πενήντα χιλιάδες ευρώ και τα παρέδωσαν!

1. Τίτλος και υπότιτλος με ρηματική διατύπωση! Δύο ρήματα “βρήκαν”, “παρέδωσαν” που τονίζουν την ενέργεια, και μέσα από αυτή το ήθος των δρώντων προσώπων! Μπράβο!