Ελληνικά

Βοράς εναντίον Νότο

Συγκλονιστικό παιχνίδι ανάμεσα στον Ηρακλή και την ΑΕΚ  με σκορ 4 - 4  με το πρώτο ημίχρονο να είναι υπέρ  της ΑΕΚ με σκορ 0 - 2 .Το ματς ξεκίνησε με πολλές χαμένες ευκαιρίες  και από τις δυο ομάδες μέχρι που στο εικοστό πρώτο λεπτό του παιχνιδιού ο επιθετικός  της ΑΕΚ ο Λίβαϊ Γκαρσία διαμόρφωσε με κεφαλιά  το σκορ 0-1. Στη συνέχεια στο εικοστό έκτο λεπτό η ΑΕΚ  διαμόρφωσε το σκορ 0-2 με τον  μέσο της ΑΕΚ Πέτρος Μάνταλος με πέναλτι που έκανε ο Μάριος Κωστούλας στον Στίβεν Ζούμπερ κατά την διεκδίκηση της μπάλας μες την μεγάλη περιοχή, και έτσι το ματς εξελίχθηκε στο πρωτο ημίχρονο υπέρ της ΑΕΚ 0-2. Στο ξεκίνημα του δεύτερου ημιχρόνου στο 48 ο Ηρακλής ξανά μπαίνει στο παιχνίδι με γκολ  του Γιώργου Μακρή έξω από την μεγάλη περιοχή και έπειτα στο 50 ξανά ο εικοσιδιάχρονος   Γιώργος Μακρής έβαλε γκολ με τον ιδιο ακριβός τρόπο  και έκανε ξανά το ματς να ξεκινήσει από το 0.Στο  64  ξανακερδίζει πέναλτι η ΑΕΚ  και με ωραία  εκτέλεση του Πέτρου Μάνταλου στέλνει την μπάλα  στο γάμα και κάνει το 2-3.Σε απάντηση ο Ηρακλής στο 65 με ασιστ του Χρήστου Σιούτια  και γκολ του Χρήστου Κουντρουριώτη το σκορ έγινε 3-3 .Εκεί που πιστεύαμε ότι τελείωναν ολα στο 86 από φάουλ που εκτέλεσε ο Βέλγος Γιουμπιτάνα διαμόρφωσε  το σκορ σε 4-3 υπέρ του Ηρακλή αλλά στις καθυστερήσεις στο 94 η ΑΕΚ με μακρινό σουτ του  Μάνταλου  εκανε το σκορ να γίνει  4-4 ισοπαλία μεταξύ των δύο ομάδων.

Ένα σχόλιο για το “Βοράς εναντίον Νότο

1. Υπέροχος Τίτλος: Παρακινεί τον αναγνώστη να διαβάσει τη 2η βαθμίδα της είδησης γιατί δίνει οπτική γωνία ντέρμπυ, που όμως τελικά έληξε ισότιμα! Απίστευτη μεταβολή συναισθημάτων! Μπράβο!