Μαθητική Εβδομάδας Δράσης: Στόχος 13 Δράση για το Κλίμα

Τα βήματα μας γίνονται ψηφιακά:

Η μεγάλη τραμπάλα του πλανήτη

Θυμάστε την ιστορία που είδαμε την Τετάρτη στο μάθημα μας από τον Υπολογιστή;

Άκουσε και πάλι το παραμύθι στο βίντεο παρακάτω:

ΑΠΟΣΤΟΛΗ....για την τραμπάλα

Αφού ακούσετε και θυμηθείτε και πάλι το παραμύθι σε ένα χαρτί ζωγραφίζετε το τέλος και με τη βοήθεια της μαμάς και του μπαμπά μπορείς:

1. Να γράψουν οι γονείς σου το τέλος που σκέφτηκες πίσω από τη ζωγραφιά και να το στείλουν με email ή να στο  κουτί ταχυδρομείου του σχολείου
  2. Να σε ηχογραφήσουν να διηγείσαι το τέλος και να το στείλουν και πάλι με email

Είσαι έτοιμος /η για ένα παιχνίδι;  Ο καιρός και οι μέρες περνούσαν γρήγορα .....πολύ γρήγορα.....μπορείς να τις βάλεις στη σειρά;

Κάνε κλικ εδώ για να παίξεις. Για να δεις μεγαλύτερη την κουκουβάγια κάνε κλικ  πάνω της και έτσι θα δεις ποια μέρα γράφει η ταμπέλα της.

Στην εβδομάδα Μαθητικής Δράσης και στην πορεία για το κλίμα είχαμε συμμετάσχει και πέρισυ κάποιοι και κάποιες από εσάς θα το θυμάστε για δείτε και το βίντεο: