Το ημερολόγιο μιας ξενέρωτης 😁

Γεια σας παιδιά τι κάνετε? Ελπίζω να είστε όλοι καλά. Λοιπόν σήμερα, θα μιλήσουμε για μια από τις πιο πολυσυζητημένες παιδικές σειρές βιβλίων. Μα και φυσικά αναφέρομαι στο μοναδικό και υπερτέλειο.....Ημερολόγιο μιας ξενέερωωωτηηης. Το ημερολόγιο μιας ξενέρωτης είναι μια παιδική, Αμερικάνικη σειρά βιβλίων με  πρωταγωνιστή μια 14χρονη έφηβη την Νίκη Μάξουελ, τους γονείς της, την μικρή, κακομαθημένη, αδερφή της Μπριάνα τις κολλητές της Κλόι και Ζόι , τον κρυφό της έρωτα Μπράντον και την αιώνια εχθρό της Μακένζι Χόλιστερ.  Η σειρά έχει 14 βιβλία των 200 με 300 σελιδών περίπου.  Η Νίκη μια 14χρονη έφηβη παίρνει  υποτροφία και αλλάζει γυμνάσιο.  Το  καινούργιο της γυμνάσιο  όμως είναι γεμάτο ψιλομύτιδες και πολύ λίγα παιδιά είναι προσγειωμένα. Εκεί γνωρίζει  2 κορίτσια την  Κλόι και την  Ζόι με τις οποίες γίνεται αμέσως κολλητή. Επίσης γνωρίζει και τον Μπράντον, τον συμμαθητή της, που τον ερωτεύεται με την πρώτη ματιά. Αλλά επειδή αυτό το σχολείο είναι γεμάτο σνομπ, ψωνισμένους, ψιλoμύτιδες γνωρίζει και το πιο ψωνισμένο , σνομπ και κολλημένο με την μόδα άτομο που υπάρχει, την Μακένζι Χόλιστερ. Η Μακένζι είναι ένα πλούσιο κορίτσι που είναι η σνόμπ βασίλισσα της μόδας και μέλος της δημοφιλούς οργάνωσης του σχολείου Δ.Η.Θ.Ε.Ν. H  Νίκι την αντιπαθεί αμέσως, επειδή την θεωρεί πολύ ψωνισμένη και δεν γίνονται φίλες ποτέ.

Παιδική Λογοτεχνία: Το ημερολόγιο μιας Ξενέρωτης 5: Ιστορίες από μια όχι και τόσο έξυπνη ξερόλα Μπορείτε να βρείτε την σειρά εδώ: https://www.public.gr/search?q=%CF%84%CE%BF%20%CE%B7%CE%BC%CE%B5%CF%81%CE%BF%CE%BB%CF%8C%CE%B3%CE%B9%CE%BF%20%CE%BC%CE%B9%CE%B1%CF%82%20%CE%BE%CE%B5%CE%BD%CE%B5%CF%81%CF%89%CF%84%CE%B7%CF%82

Αυτό ήταν λοιπόν το άρθρο. Ελπίζω να σας άρεσε. Για περισσότερα  άρθρα από μένα πατήστε εδώ: https://blogs.e-me.edu.gr/hive-fhysics-A-dim-2022/

Μέχρι την επόμενη φορά που θα τα ξαναπούμε γεια σας !!!

ΧΟΧΟΧΟΧΟΧΟ!!! 💜💜😍😍🥰🥰😘😘

1. ΛΑΤΡΕΥΩ. ΑΥΤΑ. ΤΑ ΒΙΒΛΙΑ!!!!!!!!!

ΠΡΟΣ ΟΛΟΥΣ ΟΣΟΥΣ ΔΙΑΒΑΖΟΥΝ ΑΥΤΟ ΤΟ ΑΡΘΡΟ: Η ΠΟΤΑΜΙΑΚΗ ΑΙΚΑΤΕΡΙΝΗ ΕΧΕΙ ΔΙΚΙΟ! ΕΙΝΑΙ ΚΑΤΑΠΛΗΚΤΗΚΗ ΚΑΙ ΣΟΥΠΕΡ ΕΝΔΙΑΦΕΡΟΥΣΑ ΣΕΙΡΑ!!!!

1. Σε ευχαριστώ πολύ!!