Ταξίδι στη Σερβία

Γεια σας! Τι κάνετε; Ελπίζω να είστε όλοι καλά! Σήμερα θα σας μιλήσω για την εμπειρία που είχα στο ταξίδι μου στη Σερβία, το πως πέρασα και τις εντυπώσεις μου. Σε ένα άρθρο που είχα ανεβάσει για τη Σερβία πριν φύγω έγραψα και πληροφορίες σχετικά με την χώρα αυτή. Αν θέλετε να το δείτε μαρκάρετε τον σύνδεσμο εδώ:https://blogs.e-me.edu.gr/hive-fhysics-A-dim-2022/wp-admin/post.php?post=155&action=edit

H Σερβία ήταν μια πολύ όμορφη χώρα. Εγώ πήγα με το πρόγραμμα ΕRASMUS+ μαζί με τον διευθυντή του σχολείου μου, 2 δασκάλες και άλλους 3 συμμαθητές μου, στην Κραγκούγιεβατσ και το Βελιγράδι. Οι άλλες χώρες ήταν (μαζί  με την Ελλάδα) η Ρουμανία, η Σερβία, η Τουρκία και η Πολωνία. Πήγαμε σε πολλά αξιοθέατα κυρίως σε πλατείες και αγάλματα όπως επίσης στα χιόνια και στους καταρράκτες. Κάτι που με δυσκόλεψε αρκετά είναι η επικοινωνία, γιατί για κάποιο λόγο κανείς δεν μιλάει αγγλικά. Ακόμη και στα super market ενώ καταλαβαίνουν πως δεν ξέρεις σέρβικα συνεχίζουν να σου μιλούν σαν να καταλαβαίνεις... Η Κραγκούγιεβατσ είναι μια υπέροχη αν και σχετικά μικρή πόλη που έχει πολλά ωραία σπίτια που είναι ίδια μεταξύ τους και είναι πολύ όμορφα και αρμονικά, ενώ το Βελιγράδι (αν και αυτό πολύ όμορφη πόλη) είναι πιο τουριστική και έχει πολλούς άστεγους πράγμα που σε στεναχωρεί αρκετά...

Σερβία – 7 Μέρες - Love Island Travel Αυτό ήταν το άρθρο και αυτές ήταν οι εντυπώσεις μου για τη Σερβία. Προσωπικά θα ξαναπήγαινα ΠΟΛΛΕΣ φορές αν μου ξαναδινόταν η ευκαιρία. Αυτά από 'μένα ... Μέχρι την επόμενη φορά που θα το ξαναπούμε

ΓΕΙΑΑΑΑΑ ΣΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΣΣΣΣΣΣ!!!!!!!!!!!!!!!!!!!