Εκπαιδευτική εκδρομή στην Β. Ελλάδα της Ε και ΣΤ τάξης

Στις 3 Ιουνίου οι μαθητές της Ε και ΣΤ τάξης θα παρακολουθήσουν την εκπαιδευτική εκδρομή στην Β. Ελλάδα. Τα παιδιά για να μειώσουν την τιμή των εισιτηρίων μαζί με τους εκπαιδευτικούς τους κάνουν διάφορες δράσεις για να το πετύχουν. Στο σχολείο μας  λειτουργεί το Bazaar όπου πουλάμε χειροποίητα πράγματα όπως: βραχιόλια, σκουλαρίκια, δαχτυλίδια, ντεκουπάζ, και εποχιακά είδη π.χ. μαρτάκια. Μια άλλη προσπάθεια θα  είναι η λαχειοφόρος. Δεν έχουμε αποφασίσει ακόμη το τι θα κληρώσουμε ακόμη αλλά σίγουρα θα είναι κάποιο ωραίο δώρο.  Φυσικά θα έχουμε και την βοήθεια από τον Σύλλογο Γονέων και Κηδεμόνων του σχολείου μας , που μας στηρίζει και μας βοηθάει με όποιον τρόπο μπορεί. Εκτός απο τον σύλλογό μας θα έχουμε και την βοήθεια των χορηγών που με την χορηγία τους θα μας βοηθήσουν να καλύψουμε ένα μεγάλο κομμάτι των χρημάτων. Με όλη αυτή την προσπάθεια πιστεύουμε πως θα μπορέσουμε να εξασφαλίσουμε αν όχι όλο ένα μεγάλο μέρος. Ας πιστεύουμε οτι θα είναι μια πολύ ωραία εκδρομή και οτι τα παιδιά με όλες αυτές τις δράσεις θα μπορέσουν να μαζέψουν ένα μεγάλο ποσό χρημάτων.