Λύση διαδικτυακών σεναρίων 1

Μιας φίλης σου της έπεσε το κινητό δίπλα στις βρύσες στο γήπεδο μπάσκετ του σχολείου. Κάποιος το βρήκε και έστειλε ένα ιδιαίτερα κακόβουλο μήνυμα για κάποια άλλη μαθήτρια σε μια σειρά από συμπαίκτριες της φίλης σου παριστάνοντας ότι το κακόβουλο μήνυμα στάλθηκε από τη φίλη σου. Γνωρίζετε τι σημαίνει «παριστάνω κάποιον άλλον», σωστά; Το άτομο που βρήκε το κινητό της φίλης σου και έστειλε το μήνυμα, παρίστανε ότι ήταν η φίλη σου, και το άτομο το οποίο στόχευε με το μήνυμα είπε στην φίλη σου ότι είναι ότι ένας πολύ κακός άνθρωπος, παρότι δεν ήταν αυτή που έστειλε το κακόβουλο μήνυμα. Κανείς δεν ξέρει ποιος έστειλε το κακόβουλο μήνυμα.

Θα απευθυνόμουνα σε έναν ενήλικα ή τον διευθυντή του σχολείου ώστε να πάμε στην αστυνομία και να βρούμε την λύση!