ΔΙΑΧΥΣΗ ΕΡΓΟΥ ETWINNING ΤΟΥ ΓΕ.Λ. ΠΑΜΦΙΛΩΝ ΣΤΗΝ ΕΚΠΑΙΔΕΥΤΙΚΗ ΚΟΙΝΟΤΗΤΑ, ΣΤΟ ΓΥΜΝΑΣΙΟ & ΛΥΚΕΙΟ ΙΠΠΕΙΟΥ

Την Τρίτη, 2 Απριλίου 2024, έγινε διάχυση του Ευρωπαϊκού έργου eTwinning,  Λ.Α.Δ.Ι. (Λιόδεντρα-Αιωνόβια-Διαχρονικής-Ιστορίας), στην εκπαιδευτική κοινότητα και συγκεκριμένα στο Γυμνάσιο και Λύκειο Ιππείου Λέσβου.

Η ομάδα του ΓΕ.Λ. Παμφίλων, που συμμετέχει στο ευρωπαϊκό πρόγραμμα eTwinning 2023-24, έφτιαξε με πολλή αγάπη μια σοκολατόπιτα, την οποία πρόσφερε στους/στις μαθητές/τριες της Γ τάξης του Γυμνασίου και του Λυκείου Ιππείου. Στη συνέχεια, έγινε παρουσίαση των δράσεων του Ευρωπαϊκού προγράμματος του ΓΕ.Λ. Παμφίλων στους Διευθυντές, εκπαιδευτικούς και μαθητές/τριες των Σχολείων.

Εκφράζουμε τις θερμές μας ευχαριστίες και στα δύο Σχολεία για την άριστη και εγκάρδια υποδοχή και φιλοξενία.

Παρακολουθήστε, στο βίντεο που ακολουθεί, τη διάχυση του ευρωπαϊκού έργου eTwinning, Λ.Α.Δ.Ι. (Λιόδεντρα-αιωνόβια-Διαχρονικής-Ιστορίας), στο Γυμνάσιο & Λύκειο Ιππείου Λέσβου.