ΕΠΙΚΟΙΝΩΝΙΑ ΣΥΝΕΡΓΑΖΟΜΕΝΩΝ ΣΧΟΛΕΙΩΝ ΠΕΜΠΤΗ ΔΙΑΔΙΚΤΥΑΚΗ ΣΥΝΑΝΤΗΣΗ

Την Τρίτη, 2 Απριλίου 2024, πραγματοποιήθηκε η πέμπτη διαδικτυακή συνάντηση εκπαιδευτικών του ευρωπαϊκού έργου Λ.Α.Δ.Ι. (Λιόδεντρα-Αιωνόβια-Διαχρονικής-Ιστορίας), με σκοπό την παρακολούθηση της εξέλιξης του έργου. Στη συνάντηση συμμετείχαν μέλη από τα συνεργαζόμενα Σχολεία, εκπαιδευτικοί του ΓΕ.Λ. Παμφίλων, 9ου Γυμνασίου Νίκαιας, Πρότυπου ΕΠΑ.Λ. Ξάνθης και 3ου Γυμνασίου Κορυδαλλού.

Στη συνάντηση πάρθηκαν αποφάσεις, σχετικά με τις επόμενες ενέργειες εκπαιδευτικών και μαθητών/τριών. Οι αποφάσεις αυτές αφορούν την ολοκλήρωση των δράσεων των συνεργαζόμενων Σχολείων, τη δημιουργία συνεργατικού εικονικού πίνακα με το ψηφιακό εργαλείο excalidraw, τη δημιουργία συνεργατικού ιστότοπου για την παρουσίαση της συμμετοχής στο έργο όλων των Σχολείων και τη δημιουργία συνεργατικού πίνακα padlet, για την αξιολόγηση του έργου.

Στη συνέχεια, στο Εργαστήριο Πληροφορικής του ΓΕ.Λ. Παμφίλων δημιουργήθηκε η παρακάτω παρουσίαση.

Η συνάντηση πραγματοποιήθηκε στην πλατφόρμα TwinSpace του έργου, στο Online Meetings.