Σύγχρονη εξ αποστάσεως διδασκαλία (Webex)

Τι παράξενα που κύλησαν οι τελευταίοι μήνες….. Όλοι μας ζήσαμε μια πρωτόγνωρη εμπειρία. Μπορώ να πω και ωραία. Όλοι δεν μπορούσαμε να το φανταστούμε πως θα κάναμε μάθημα στον υπολογιστή, ούτε στα βιβλία επιστημονικής φαντασίας δεν θα το διαβάζαμε. Κι όμως ένας τόσο δα μικρός ιός μας άλλαξε τη ζωή από την μια στιγμή στην άλλη. Μας κράτησε μακριά από το σχολείο μας, τους καθηγητές μας, τους φίλους και τους συμμαθητές μας. Μας άρεσε λίγο αυτό δεν μπορώ να πω. Δεν πιστεύαμε όμως ότι θα κρατούσε και τόσο πολύ. Χαρήκαμε όλοι που γυρίσαμε πίσω που είδαμε πρόσωπα που δεν βλέπαμε τόσο καιρό δηλαδή μόνο μάτια κάτω από τις μάσκες. Ευχή όλων μας λοιπόν όλα αυτά που ζήσαμε να μην ξανασυμβούν. Και σύντομα να βγάλουμε τις μάσκες για να φύγει ολοκληρωτικά αυτό το μεγάλο κακό από την πατρίδα μας και από ολόκληρο τον κόσμο!