Peace🕊!

Αγαπημένοι μου αναγνώστες👋,

Όλοι ξέρουμε για αυτήν την απαίσια κατάσταση, τα παιδιά χωρίς ρούχα, τους ανθρώπους στους δρόμους, τα κατεστραμμένα κτήρια και την λύπη... Ένα πολύ όμορφο άρθρο σχετικά με αυτό το θέμα είναι την Ζάχου Ευσταθίας-Παναγιώτας.👉HERE👈 Οι εικόνες αυτές μιλάνε μόνες τους ακόμα και στου κουφούς! Ένα μπράβο για το άρθρο Ευσταθία!

Εγώ τώρα τι πρέπει να κάνω?

Προφανώς δεν μπορούμε να πάμε να πολεμήσουμε.... Μπορούμε όμως να βοηθήσουμε!

• Μπορείτε(αν μαζεύουνε στην περιοχή σας) να δώσετε τρόφιμα και ρούχα🧡
  • Μπορείτε να βάζετε στην προσευχή σας αυτή τη χώρα!

Η κάθε μικρή βοήθεια αξίζει ΠΟΛΥ περισσότερο απ' όσο νομίζεται!🙂

Ένα τραγούδι που είχε γράψει ο Jonh Lennon για ένα πόλεμο που γινόταν το 60'

Αυτό είναι το κανονικό βίντεο κλιπ☝ απλά πρέπει να το προχωρήσετε πολύ για να αρχίσει το τραγούδι.

Πολλοί καλλιτέχνες το τραγούδησαν:

• Pentatonix
  • Shakira
  • Lady Gaga

Και πάρα πολλοί άλλοι! Πείτε ποιο σας άρεσε περισσότερο απ' αυτά!💬😚

1. Ισχύει ότι είναι πολύ δύσκολο για αυτούς τους ανθρώπους και το χειρότερο είναι ότι υπάρχουν μικρά παιδιά τα οποία δεν φταίνε σε τίποτα αλλά το περνάνε όλο αυτό. Εμείς πάλι έχουμε βοηθήσει αρκετές φορές δίνοντας τους ρούχα τα οποία δεν τα φοράμε ή δεν μας πάνε πλέον αντί να τα πετάξουμε!

1. Ναι δυστυχώς… Μακάρι να μην ίσχυε! Μπράβο Νάνσυ!

2. Υπέροχο άρθρο! Έχεις απόλυτο δίκιο! Μπράβο Ζάχου Ευσταθία-Παναγιώτα!

1. Ευχαριστώ! Ναι!

1. Παρακαλώ!

3. ΜΠΡΑΟ ΣΤΗΝ Ζάχου Ευσταθίας-Παναγιώτας ΚΑΙ ΣΕ ΕΣΕΝΑ ΠΟΥ ΚΑΝΑΤΕ ΑΥΤΟ ΓΙΑΤΙ ΠΡΑΓΜΑΤΙΚΑ ΑΥΤΗ Η ΚΑΤΑΣΤΑΣΗ ΠΥ ΖΟΥΜΕ ΤΟ 2022 ΕΙΝΑΙ ΑΠΕΛΠΙΣΤΙΚΗ !ΔΥΣΤΥΧΩΣ ΣΤΗΝ ΠΕΡΙΟΧΗ ΜΟΥ ΔΕΝ ΚΑΝΟΥΝ ΤΙΠΟΤΑ ΑΖΕΥΟΝΤΑΣ ΤΡΟΦΙΜΑ ΡΟΥΧΑ ΑΛΛΑ ΝΑΙ ΦΥΣΙΚΑ ΟΛΟ ΤΟ ΧΩΡΙΟ ΥΠΟΣΤΗΡΙΖΕΙ ΤΗΝ ΟΥΚΡΑΝΙΑ !
    ΦΙΛΙΑ! 😀😀😘

1. Ναι! Κρίμα…

4. Αξίζει και πραγματικά είναι ότι πιο σημαντικό! Εγώ με την κολλητή μου είμαστε στο συμβούλιο της τάξη μας και θα κάνουμε μία παρουσίαση σχετικά με αυτό το θέμα, κάποια στιγμή!!

1. Πολύ ωραία!

5. Αν σε ενδιέφερε!!

6. Μπράβο που αγγίζεις αυτό το θέμα! Εμάς το συμβούλιο του σχολείου έκανε κάποιες αφίσες-κολάζ σχετικά με το την ειρήνη και τις δείξαμνε σε όλο το σχολείο!

7. Υπέροχο άρθρο!

8. Ευχαριστώ! Τέλεια Ευσταθία!