Ιδέες μαθητών

Μια μικρή μας φίλη έφτιαξε ένα κουκλόσπιτο και μια τηλεόραση-κουκλοθέατρο με απλά υλικά που βρήκε στο σπίτι της. Χρησιμοποίησε χαρτόκουτα και υλικά χειροτεχνίας.
 Ένας μικρός μας φίλος, μαθητής του δημοτικού, κάθε μέρα φτιάχνει από μια τρισδιάστατη αφίσα στην οποία χρησιμοποιεί ποικίλα υλικά που βρίσκει στο σπίτι καθώς και ζωγραφιές.  Η αφίσα αποτελεί μέρος μιας ιστορίας που συνεχίζεται. Έχει δώσει τίτλο στην ιστορία του και όταν την ολοκληρώσει θα ενώσει όλες τις αφίσες για να φτιάξει το τρισδιάστατο άλμπουμ του.

Ένας αγαπημένος μαθητής έφτιαξε αυτοσχέδιο bowling. Το έστησε με ελάχιστα υλικά που βρήκε στο σπίτι. Χρησιμοποίησε ποτήρια και αλουμινόχαρτο μόνο. Πολύ θα ήθελα να παίξω μαζί του και ας με νικούσε.