Σχολική εφημερίδα

ΣΧΟΛΙΚΗ ΕΦΗΜΕΡΙΔΑ 3/2/2021

Γεια σας αγαπητά παιδιά !!! Ελπίζουμε να έχετε μία απίθανη μέρα !!! Αυτή είναι η πρώτη δημοσίευση της σχολικής εφημερίδας του ΣΤ’2 !!! Σε αυτήν την εφημερίδα λοιπόν θα μπορείτε να βρίσκετε διάφορες πληροφορίες που θα αφορούν εκδρομές, τον καιρό, αθλήματα, ανέκδοτα, αινίγματα, αποσπάσματα από παραμύθια και πολλά ακόμα !!! Επίσης θα ενημερώνεστε για κάθε νέο και θα μαθαίνετε πολλά μυστηριώδη αλλά και ενδιαφέροντα πράγματα από μαθήματα της έκτης τάξης !!! Ακριβώς αυτά που μαθαίνουμε εμείς δηλαδή !!! Ελπίζουμε να τα απολαύσετε και είμαστε σίγουροι πως θα περάσουμε πολύ όμορφα όλοι μαζί !!!

• ΚΑΙΡΟΣ

Αύριο θα έχουμε από 5 έως και 17 βαθμούς κελσίου ! Καλύτερα να φοράμε όλοι μπουφάν ΕΙΔΙΚΑ ΤΟ ΠΡΩΙ !!!!

• ΝΑ ΤΗΡΟΥΜΕ ΠΑΝΤΑ ΤΑ ΜΕΤΡΑ ΠΡΟΣΤΑΣΙΑΣ

Αυτή η εποχή είναι δύσκολη.  Το ξέρουμε και το κατανοούμε αλλά πρέπει όλοι να προσπαθήσουμε να προστατεύσουμε τους συνανθρώπους μας !!  Πρέπει να νοιαζόμαστε και να προσέχουμε !!! Έτσι πολύ σύντομα θα βρεθούμε χωρίς μάσκες ανέμελοι ακριβώς όπως πριν !!! Σας εύχομαι καλή συνέχεια !!!

• ΑΙΝΙΓΜΑ

Το αίνιγμα της ημέρας είναι : Είναι δικό σου. Αλλά όλοι οι άλλοι το χρησιμοποιούν περισσότερο από σένα. Τι είναι;