COCO
Η αγαπημένη μου ταινία είναι ο COCO. Είναι μια πολύ ωραία ιστορία παρά τη μυστηριώδη οικογενειακή απαγόρευση της μουσικής, η οποία κρατάει ολόκληρες γενιές, ο Μιγκέλ ονειρεύεται να γίνει διάσημος μουσικός όπως το είδωλο του Ερνέστο δε λα Κρουζ.
Μετά από μερικά αλλόκοτα γεγονότα, και λαχταρώντας να αποδείξει το ταλέντο του, ο Μιγκέλ θα βρεθεί στην εκθαμβωτική, συναρπαστική και πολύχρωμη Χώρα των Προγόνων. Με συνοδοιπόρο έναν γοητευτικό απατεώνα που ακούει στο όνομα Έκτωρ, ο Μιγκέλ θα ζήσει ένα απίστευτο ταξίδι που θα φανερώσει την κρυφή ιστορία της οικογένειας του.
Είναι πολύ συναρπαστική και πολύ λυπητερή ιστορία.
![COCO COCO](https://www.clickatlife.gr/fu/mv/7578_1/800/550/000000002302dc62/2/coco.jpg)
![Coco](https://www.athinorama.gr/lmnts/events/cinema/10058690/Poster.jpg.ashx?w=170&h=250&mode=max)
![coco-movie](https://parentsgo.kidsgo.com.cy/wp-content/uploads/2017/11/coco-movie-icon17.png)