6 Mαρτίου – Πανελλήνια ημέρα κατά του σχολικού εκφοβισμού

Στα πλαίσια της δράσης "Μίλα τώρα" από το  "Χαμόγελο του παιδιού" επεξεργαστήκαμε στις 2 και στις 3 Μαρτίου 2021 την έννοια του σχολικού εκφοβισμού - bullying μέσα από real life σενάρια σχολικού εκφοβισμού και σχετικά βιντεάκια.

Στη συνέχεια  γνωρίσαμε τη καμπάνια "Μίλα τώρα" και αποφασίσαμε ότι θέλουμε να συμμετέχουμε στέλνοντας τη δική μας εργασία και τα δικά μας μηνύματα.  Παρακάτω μπορείτε να δείτε το βιντεάκι που στείλαμε με τα μηνύματά μας!

Επίσης πατώντας εδώ μπορείτε να δείτε την ομαδική μας εργασία    Μίλα τώρα_Ομαδική

όπου σε κάθε γράμμα του συνθήματος "Μίλα τώρα" γράψαμε λέξεις που μάθαμε φέτος και ξέρουμε καλά πως μπορούμε να έχουμε με αυτές σχολεία χωρίς bullying, σχολεία χαράς και ευτυχίας για όλα τα παιδιά!!

Μπορούμε να τα καταφέρουμε όλοι μαζί να λύσουμε αυτό το πρόβλημα που πονάει τα σχολεία μας σήμερα!!

Μίλα τώρα!!!