Γεια σε όλους και καλή σχολική χρονιά!                                                                                                                                                                                                         Η ανάρτηση μου αφορά ό,τι λέει ο τίτλος. Δήλαδη, θα’ θελα να εκφράσω τη γνώμη μου για την καινούργια μας δασκάλα!

Πιστεύω ότι η κυρία Μαρία θα κάνει ό,τι περνάει απ’ το χέρι της για να έχουμε μια εξαίσια σχολική χρονιά παρ’ ότι έχουμε και την έλλειψη της κυρίας Αργυρώς. Καταρχάς, το δείχνει, προσπαθεί οι δραστηριότητες που μας βάζει να μας αρέσουν κι όχι να’ ναι ανιαρές. Δεύτερον, δεν μοιάζει να’ ναι πάρα πολύ αυστηρή και στρυμμένη. Αντιθέτως!Τρίτον, τα εξήγει με τόση σαφήνεια και λογοτεχνίζει παράλληλα! Τέταρτον, είναι πάρα πολύ δίκαιη και γι’ αυτό είμαι ευτυχισμένη λόγω ότι η δικαιοσύνη κυριαρχεί στην τάξη!!!Επομένως, αισθάνομαι ότι θα έχουμε μια μαγευτική και δημιουργική σχολική χρονιά γεμάτη γνώσεις και ερεθίσματα!!!
Περιμένω πώς και πώς και τη δική σας άποψη!