Πατήστε τον παρακάτω σύνδεσμο για να δείτε τις δημιουργίες των μαθητών μας.
https://sway.office.com/wZ6fjvFtvH6vwTWO?ref=Link
Απρ 23
Πατήστε τον παρακάτω σύνδεσμο για να δείτε τις δημιουργίες των μαθητών μας.
https://sway.office.com/wZ6fjvFtvH6vwTWO?ref=Link
Απρ 22
Η Διευθύντρια του 7ου Δημοτικού Αλίμου σας καλωσορίζει στη βιβλιοθήκη μας! Θα είναι τιμή και μεγάλη χαρά για εμάς να αναρτήσετε τις δικές σας δημιουργίες ή των μαθητών σας στην Ψηφιακή μας Βιβλιοθήκη!
Eικόνα με άδεια Pixabay
Απρ 20
Συνεργατική Δράση για την Παγκόσμια Ημέρα Παιδικού Βιβλίου
https://padlet.com/joannavrentzou25/zk91jp64h14ptyzt
Eκπαιδευτικοί από διάφορα σχολεία της Ελλάδας, συγγραφείς και μαθητές μας, έκαναν αναρτήσεις στο συνεργατικό μας τοίχο, προκειμένου να γιορτάσουμε όλοι μαζί αυτήν την τόσο ξεχωριστή μέρα!
Απρ 20
Για να περιηγηθείτε στη βιβλιοθήκη πατήστε τον παρακάτω σύνδεσμο:
Οκτ 03
Ένα ακουστικό βιβλίο για το ποίημα του Ζαχαρία Παπαντωνίου «Ο μικρός ο Ποντικούλης»
Ιούλ 07
Ευχαριστώ πολύ την αξιολογότατη συνάδελφο Ιωάννα Βρέντζου για την πρόσκληση να συμμετέχουμε στην ψηφιακή βιβλιοθήκη που δημιούργησε με μεράκι και κόπο!
Φέτος με τους μαθητές της Έκτης Δημοτικού του Δημοτικού Σχολείου Ν. Ποτίδαιας Χαλκιδικής πραγματοποιήσαμε αυτή τη χρονιά παρά τις πολλές αντιξοότητες της δύο διαδικτυακές δημιουργίες:
Ιούλ 02
Ιούλ 02
1. Το ταξίδι του Λαγού (Άνοιξη 2020)
https://anyflip.com/nljb/vjjw/
2. Οι περιπέτειες του Έλφι (Άνοιξη 2021)
https://read.bookcreator.com/bxBsNLGkZ6eH5CGhHe6on49hcP42/6redDWggSROwwiUVEFxC0Q
Συγχαρητήρια για την πρωτοβουλία σας!
Σας εύχομαι Καλό Καλοκαίρι και καλή ξεκούραση.
Με εκτίμηση,
Δημέλη Μαρία
Νηπιαγωγός στο 10ο Νηπιαγωγείο Αλίμου
Μάι 17
Σας ευχαριστούμε πολύ για τη φιλοξενία στην ψηφιακή σας βιβλιοθήκη.
Μοιραζόμαστε μαζί σας μια μικρή ιστορία που δημιουργήσαμε στο νηπιαγωγείο μας - Νηπιαγωγείο Στερνών - ολοήμερο τμήμα με την έναρξη της δια ζώσης εκπαίδευσης - Μάιος 2021.
Υπεύθυνη νηπιαγωγός: Τζιάκη Δέσποινα
Μάι 17
Πατήστε τον ακόλουθο σύνδεσμο για να ακούσετε την αφήγηση του παραμυθιού «Βυθός ώρα μηδέν» από τη Δέσποινα Κασάπα, Διευθύντρια του 9ου Δημοτικού Σχολείου Αλίμου. Την ευχαριστούμε πολύ που έβαλε το βιβλίο της στα ράφια της βιβλιοθήκης μας!
Μάι 16
Μάι 16
Απρ 29
Καλησπέρα σε όλους! Χρόνια πολλά με υγεία και χαρά σε εσάς και στις οικογένειές σας. Καλό Πάσχα! Στα παρακάτω βίντεο μπορείτε να ακούσετε δύο ακουστικά βιβλία που έχω δημιουργήσει. Το πρώτο είναι το ποίημα του Ζαχαρία Παπαντωνίου «Ο παπαγάλος» και το δεύτερο είναι ο μύθος του Αισώπου «Η αλεπού και το λιοντάρι» σε δική μου διασκευή. Ελπίζω να σας αρέσουν!