Δευτέρα στις 13 Δεκεμβρίου 2021 επισκεφτήκαμε με το σχολείο μου τη Μακρυνίτσα. Καθώς φτάσαμε, κάναμε μια μικρή στάση για φαγητό .Στη συνέχεια, πήγαμε όλοι μαζί στο Κ.Π.Ε , όπου εκεί θα μας μιλούσαν για τα βότανα . Παράλληλα , κρατούσαμε σημειώσεις όσες χρειαζόταν . Αναφέρθηκαν σε μερικά όπως για παράδειγμα στην τσικνουδα , πικραλίθα, βασιλικό . Ήταν όλα τόσο ενδιαφέροντα και παρακολουθούσα τους ομιλητές με προσοχή . Όταν τελειώσαμε βγήκαμε έξω στη φύση και τα είδαμε από κοντά . Ήταν μια αξέχαστη εμπειρία . Στη συνέχεια , πήγαμε στην εκκλησία της πλατείας και μας ενημέρωσαν για διαφορά βοτάνια που απεικονιζόταν μαζί με τους Αγίους . Έπειτα , φωτογραφηθήκαμε όλοι οι συμμαθητές μου .Η εκδρομή μας έφτασε στο τέλος της επιστρέφοντας πίσω στο σχολειο μας . Ήταν η καλύτερη μέρα που είχα περάσει μαζί με τους συμμαθητές μου γνωριζόταν καινούργια ενδιαφέροντα πράγματα .

Visits: 14