Παραμένει η στάση των καθηγητών ίδια στο πέρασμα των χρόνων, του Φώτη Τζώρτζη

Αγαπητοί αναγνώστες, είχα την εξής απορία τις προάλλες και έτσι αποφάσισα να googlάρω για αυτό το θέμα. Ξαφνικά, βρήκα αυτήν τη γελοιογραφία:

Η εξής γελοιογραφία μας δείχνει αρχικά στο σχολείο του 1969 τους γονείς να μαλώνουν το παιδί τους για τους βαθμούς και ένα σχολείο του 2009 ή 2020 δεν έχει σημασία όπου οι γονείς μαλώνουν την καθηγήτρια για τους βαθμούς που έβαλε. Βλέποντας αυτό σκέφτηκα ότι και γω είχα ακριβώς τον ίδιο τρόπο σκέψης, όσο το κοίταγα όμως μου δημιουργήθηκε και η σκέψη ότι δεν είναι μόνο λάθος των καθηγητών που έχουν μαλακώσει αλλά ίσως του διευθυντή ή του συστήματος που δεν τους αφήνει να υπερασπιστούν την γνώμη τους.

Μοιράστηκα αυτό το άρθρο μαζί σας γιατί σε περίπτωση που κάποιος είχε το ίδιο μυαλό με εμένα, να αλλάξει τρόπο σκέψης.