Δες τον πρώτο κύκλο: REBELDE WAY – My vlog

ΥΠΟΘΕΣΗ: Οι τριτοετής μαθητές είναι τώρα στην τέταρτη τάξη. Νέοι μαθητές εντάσσονται στο Elite Way School. Είναι οι : Laura (Muni Seligmann), Ντολόρες (Liz Moreno), Σολ (Inés Palombo), Φρανσίσκο (Francisco Bass) και Ρόκκο (Piru Sáez). Μεταξύ των δασκάλων, η Κάρμεν Μενεντέζ, καθηγήτρια λογοτεχνίας και πρώην μαθήτρια του Elite Way School, όπου πάντα ένιωθε διακρίσεις λόγω της έλλειψης ομορφιάς. Η Μαρίζα, από την πλευρά της, καταφέρνει να διοχετεύσει την εξέγερσή της σε ένα έργο αλληλεγγύης, χάρη στην εμφάνιση του Μάρτιν Αντράντε (Miguel Cherutti), ενός νέου δασκάλου που την κάνει να πιστεύει στον εαυτό της. Η μπάντα, ακόμα μαζί, δεν είναι ικανοποιημένη με το να τραγουδάνε στα κρυφά. Το αίσθημα για την ύπαρξη και την ευημερία των Erreway είναι τόσο ισχυρό που αγωνίζονται για αυτό με το μέγιστο κίνητρο. Σύντομα συνειδητοποιούν ότι οι «έξω» δεν είναι ο ισχυρότερος εχθρός, αλλά αυτό που απειλεί την ένωση της ομάδας είναι οι ίδιοι. Στη μέση αυτής της πραγματικότητας, αυτοί οι νέοι πρέπει να αντιμετωπίσουν και να επιβιώσουν την πιο δύσκολη μάχη: αυτή της δημιουργίας του πεπρωμένου τους και της επίτευξης των ονείρων τους χωρίς να σταματήσουν να είναι οι εαυτοί τους.

Το εξώφυλλο του δίσκου Tiempo των Erreway
Το cast της 2ης season Rebelde Way
One thought on “Ανυπότακτες καρδιές 2”