Η Συντονίστρια Εκπαιδευτικού Έργου ΠΕ70, Φωτεινή Εγγλέζου, προσκαλεί τους/τις Διευθυντές/ντριες των σχολείων επιστημονικής και παιδαγωγικής ευθύνης της σε διαδικτυακή συνάντηση εργασίας την Τετάρτη 10 Νοεμβρίου 2021 στην ψηφιακή αίθουσα της πλατφόρμας Webex:
Τα προγραμματισμένα θέματα της ημερήσιας διάταξης της συνάντησης είναι:
- Παιδαγωγικοί όροι λειτουργίας των μονάδων σε συνθήκες πανδημίας Covid-19
- Τρέχοντα δεδομένα λειτουργίας των σχολικών μονάδων
- Eφαρμογή Εργαστηρίων Δεξιοτήτων
- Έγκριση Εσωτερικού Κανονισμού Λειτουργίας των σχολικών μονάδων
- Ενδοσχολική επιμόρφωση
- Άλλα τρέχοντα ζητήματα επικαιρότητας ανά σχολική μονάδα
Η συνάντηση θα πραγματοποιηθεί σε τρεις κύκλους τις ακόλουθες ώρες:
α) για τα 1ο, 5ο , 6ο , 40ο, 41ο, 46ο Δημοτικά Σχολεία Πειραιά και 1o, 2o Δημοτικά Σχολεία Ύδρας στις 9.10-10.25 π.μ.

β) για τα 1ο, 2ο, 4ο, 5ο, 6ο Δημοτικά Σχολεία Ρέντη, Ιδιωτικό Δημοτικό Σχολείο Αρμενοπαίδων Νίκαιας και Ιδιωτικό Δημοτικό Σχολείο «Θεμιστοκλής» στις 10.30-11.45π.μ.

γ) για τα 4ο, 5ο, 6ο, 8ο, 9ο, 10ο, 12ο, 13ο Δημοτικά Σχολεία Κορυδαλλού στις 11.50-13.05 μ.μ.

Στην περίπτωση που κάποιος/-α Διευθυντής/-ντρια αδυνατεί να συμμετάσχει λόγω έκτακτης υποχρέωσης, μπορεί να παρευρεθεί ο/η Υποδιευθυντής/-ντρια ή ο/η Αναπληρωτής/-τριά του/της.